Oblíbenou součástí Pimprléta jsou tradičně pohádky a koncerty v amfiteátru divadla. Celé Pimprléto zahájí v neděli 19. července v 17 hodin kapela Bombarďák koncertem plným divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem. V neděli 26. července bude na programu příběh o chlapci jménem Mauglí na motivy Knih džunglí Rudyarda Kiplinga v podání Divadla U staré herečky.

Divadlo Continuo uvede v pátek 31. července loutkovou pohádku ZUNA inspirovanou několika příběhy z různých částí světa. „Vypráví o síle našich nejhlubších přání, o tom, co dokáže napáchat chamtivost a nevraživost mezi lidmi, ale hlavně o malé holčičce, která se musí vydat na cestu,“ doplnila k představení Lucie Mičková z Divadla loutek Ostrava.

V neděli 2. srpna se v amfiteátru uskuteční Kabaret Cirkus trochu jinak. V hodinovém maratonu se budou střídat komedie, groteska, akrobaté a klauniáda v podání ostravské novocirkusové společnosti. „Rodiče malých dětí určitě zpozorní při vyslovení dalšího letošního účinkujícího – Miro Jaroš, který je opravdovou superstar mezi dětskými písničkáři. Ve svých písničkách učí děti správné věci – umývat si ruce, zoubky, umět poděkovat nebo si uklízet hračky,“ doplnila Mičková. Koncert tohoto osobitého umělce se uskuteční v pátek 7. srpna od 17 hodin.

S příběhem Malý pán se v neděli 9. srpna představí Divadlo b, které tvoří bývalí a současní členové divadla Buchty a loutky a jejich přátelé. Komu je název představení povědomý, ten si asi vzpomněl na stejnojmenný film, ze kterého inscenace vychází.
V neděli 16. srpna zakončí Pimprléto nabitý program. Po dopolední tvořivé dílně se v 17 hodin v amfiteátru představí domácí Divadlo loutek Ostrava s pohádkou Jak šlo vejce na vandr.

Celé Pimprléto uzavře od 19.30 hodin koncert ostravské kapely Tamala. „V té se sešli tři známí ostravští muzikanti – Lukáš Hradil, Tomáš Rossi a Honza Drozd s Pavlou Gajdošíkovou, která je nejen vycházející hereckou hvězdou, ale i charismatickou zpěvačkou vybavenou nádherně sytým hlasem,“ uzavřela Mičková.

PRO DĚTI NA TÁBORECH

Po celé Pimprléto se ve všední dny v úterý, středu, čtvrtek a pátek budou od 10 hodin konat loutkářské workshopy pro skupiny dětí z příměstských táborů a volnočasových středisek. V rámci tvořivých workshopů se děti seznámí se základy vedení prstových loutek a maňásků a vyrobí si svou vlastní loutku.

K tématu

Vstupenky jsou v prodeji na webu www.dlo-ostrava.cz nebo v pokladně, která bude otevřena od úterý do pátku od 13 do 17.30 hodin a v neděle hodinu před přestavením.