První poslech dokumentu s názvem Peklíčko za osobní účasti české autorky s dánskými kořeny Brit Jensen se uskuteční ve čtvrtek 30. ledna 2020 v 18.15 hodin. Jedná se o osobní výpověď o setkání s vlastním strachem a neobvyklý pohled na českou mikulášskou tradici. 

Po čtyřicetiminutovém poslechu v přítmí kinosálu se posluchači s autorkou setkají v rámci masterclass. „Mimo klasické artové filmy chceme v letošním roce program ozvláštnit zcela novými formáty. Plánujeme speciální komponované večery, které se věnují video kultuře či filmovému braku, projekce s živou hudbou nebo právě cyklus Audio Art, poslech rozhlasového obsahu, po kterém následuje beseda s tvůrci nebo diskuze s dalšími hosty. Tento formát je v dnešní uspěchané a médii přehlcené době velmi populární, v Dánsku se koná celý festival věnovaný poslechu rozhlasové tvorby, v Británii se pořádají speciální site specific poslechy, v Česku je tento formát ale pořád dost ojedinělý,“ popisuje novinky dramaturgyně kina Lada Žabenská s tím, že v roce 2020 se kino Art bude snažit divákům nabídnout také více exkluzivního obsahu, například formou festivalových projekcí.

Příkladem takové spolupráce může být festival španělského filmu La Película, který se bude v Artu konat od 25. do 27. února 2020.

Program kina doznal značných změn v září loňského roku. Změnilo se jeho plánování – z měsíčního na čtrnáctidenní – i obsah. Svým divákům denně nabízí kvalitní české i zahraniční snímky, filmové předpremiéry, pravidelné středeční projekce dokumentárních filmů, projekce pro nejstarší i nejmladší filmové diváky v rámci cyklů Senior Art a Art Dětem a pondělní dokumentární a hrané filmy věnované výtvarnému umění. Nezbytnou součástí programu kina jsou i pravidelné živé přenosy a záznamy divadelních představení a koncertů.