Sborové odpočítávání posledních vteřin do 18. hodiny. Okouzlující Jaromír Nohavica a unikátní „náměstí" před Gongem v Dolní oblasti Vítkovice.

Tak vypadala atmosféra akce Česko zpívá koledy před rokem, kdy si pětici koled s regionálním Deníkem zpívalo přes pět tisíc lidí. Jarka Nohavicu, který koledy předzpívával a na závěr přidal ještě deset vlastních písní, nebylo přes všechny zpěvníky Deníku, které čtenáři na místě obdrželi, na pódiu skoro ani vidět.

Česko zpívá koledy v Ostravě.

„Česko zpívá koledy je moc hezká předvánoční akce a těší mě, že si do Dolní oblasti přišlo zazpívat i v tak mrazivém počasí hodně lidí. Ale naštěstí máme všichni ten ostragen, tak snad to ustojíme ve zdraví. Před tolika dobře naladěnými lidmi jsem se přece nemohl šetřit a jít dolů z pódia hned po pěti koledách. Bylo to super," sdělil své pocity vloni po akci ostravský písničkář.

Počtvrté v Trojhalí

„Koledování" se letos vzdušnou čarou přesune jen o několik stovek metrů dál od Dolní oblasti do Trojhalí Karolina. Bude se zpívat šest koled v tomto pořadí: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. Akustiku krytého Trojhalí kromě čtenářů Deníku a dalších vánočně naladěných zpěváků otestuje i Martin Chodúr, který celou akci povede - rozhovor s ním najdete zde.

Česko zpívá koledy se ale neomezuje pouze na jedno místo. Například v Ostravě zazní šestice koled například ještě v Mateřské škole Adamusova v Hrabůvce, na Masarykově náměstí, v kostele Krista Krále ve Svinově, v základní škole Porubská nebo před radnicí v Krásném Poli.

„Oslovili mě občané, že se jim akce Česko zpívá koledy líbí a taky by si rádi v Krásném Poli něco takového užili, tak jsme se přihlásili. Texty všech koled nakopírujeme a rozdáme, aby se nikdo nemusel stresovat, že nezná texty, a můžeme si v klidu zazpívat všichni," řekl starosta Tomáš Výtisk.

Připomeňte si atmosféru loňské akce Česko zpívá koledy v Moravskoslezském kraji v naší fotogalerii zde