Má za sebou už první rozhlasové nahrávky, natočil několik cédéček a dostává stále více nabídek ke koncertování doma, ale i v zahraničí. Jeho  repertoár se soustřeďuje hlavně na současné domácí, ale také zahraniční autory.

Objevovat nové opusy

„Přitahuje mě hudba celkově. V umění neexistuje nějaká hranice mezi „klasickou“ klasickou hudbou a „soudobou“ klasickou hudbou, jde o zcela přirozený hudební vývoj související s dobou i myšlením lidí. Mě osobně baví objevovat tuto hudbu, zajít do „neprobádaných vod“ a přijít s něčím originálním a kvalitním. Vzhledem k tomu, že nové skladby vznikají každý den, je to nekonečný proces,“ svěřil se Deníku Miroslav Beinhauer. Právě tento mladý talentovaný instrumentalista se představí letos na dvou vánočních koncertech, které se uskuteční 16. prosince v Hradci nad Moravici na zámku ve velké dvoraně v 17 hodin a  19. prosince v 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Miroslav Beinhauer vystoupí s komorním dechovým orchestrem Academia Brass Brno pod vedením dirigenta Víta Spilky.

Méně i více známi autoři

„V první polovině koncertu zazní dvanáct klavírních preludií Anne Landa Preludes australského soudobého skladatele Carla Vinea, jehož životem. Další skladbou bude klavírní Sonáta estonského soudobého autora Erkki – Svena Tüüra, kterého může český posluchač znát z festivalu Moravský podzim, jehož rezidenčním skladatelem se v roce 2015 stal. První polovinu koncertu zakončí dvě skladby Ference Liszta – En  rêve: Nocturne, S. 207 a neprávem opomíjený Mephisto Waltz č. 3. Obě skladby spadají do Lisztova pozdního kompozičního období,“ popsal program obou večerů Miroslav Beinhauer.

V druhé polovině koncertu zazní Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů Leoše Janáčka. Toto působivé dílo vzniklo na žádost českého pianisty Otakara Hollmana, který byl v První světové válce postřelen do pravé ruky natolik vážně, že ji nemohl nadále jako klavírista používat. Miroslav Beinhauer se spolu s Vítem Spilkou podíleli na vzniku dokumentu pro Českou Televizi Sólo pro jednu ruku, zabývající se životem Otakara Hollmana a výše uvedeným Capricciem. V holandském Leeuwardenu získal tento dokument hlavní cenu v kategorii Hudba a umění v soutěži evropských televizních stanic PRIX CIRCOM 2018.