Speciální maxivánoční přání, na kterém se budou podílet také ostravské děti, především z dětských domovů, nabídnou k podpisu všem přítomným hostům výše zmíněného koncertu. Zdali se jim to podaří, uvidíme. Rozhodně se však jedná o pokus o nový český specifický rekord. Jak bude toto přání vypadat, nám zatím odmítli prozradit.

„Jedná se přece o překvapení,“ tvrdí shodně Kociánová se Skácelem.Aproč se Vánočního koncertu Petera Dvorského uskuteční právě první prosincový den od 19 hodin ve Společenském domě v Ostravě-Bartovicích? Jeho nový majitel Rostislav Bílek, který pracoval řadu let v cizině – mimo jiné v USA a ve Španělsku, by v něm chtěl vytvořit příjemný kulturní stánek, kde by se pravidelně konaly plesy, koncerty populárních zpěváků a další společenské akce.

„Mámuž vytipováno několik špičkových interpretů, které bych sem chtěl dostat. Ale zatím nechci předbíhat,“ říká skromně Rostislav Bílek. Zatím je jasné, že už se zde v přístím roce uskuteční řada plesů a společenských akcí. Na letošním Vánočním koncertu Petera Dvorského se posluchačům představí také klavírista Jozef Malík, který slavného pěvce doprovodí a samostatně zahraje také několik skladeb.

Klasický repertoár slavného pěvce oživí koledy, které spolu s ním zazpívá – mimo svých písniček – Jana Kociánová. Moderátory večera se stanou Marie Formáčková, David Petřík a Miloš Skácel. Mezi hosty koncertu, který má také charitativní poslání, by neměli chybět náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Pavol Lukša, taktéž František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavské diecéze, který obdrží dary pro diecézní charitu ostravsko - opavskou. V publiku se objeví jako každoročně i děti z Dětského domova Ostrava - Bukovanského.