Tam se setkala s výtvarníky a díky jejich vlivu začala údajně malovat. Její fantaskní obrázky jsou plné lyriky, úsměvů a pohádkových představ.

Ema Srncová má dceru Barboru, která se „pomámila“ a také maluje.Obrazy obou výtvarnic budou zanedlouho k vidění ve Vratimově v tamním společenském domě. Zahájení výstavy se uskuteční 12. března 2019. Na vernisáž přijedou Barbora Srncová a její životní partner – herec, moderátor, zpěvák a spisovatel Petr Rajchrt.

„Samotná výstava potěší zájemce o kvalitní naivní umění. To prezentuje zejména Emma Srncová, která dokáže svými snovými malůvkami rozdávat pohodu a probouzet fantazii. I proto se líbí stejně jak dospělým, tak i dětem,“ zvou organizátoři této akce.

Jen pro zajímavost, přestože Emma Srncová začala intenzivně výtvarně tvořit až ve čtyřiceti letech, stihla uspořádat více než 170 výstav doma i v Německu, Itálii, ve Velké Británii, v Belgii, ve Španělsku, v Monaku, ve Švýcarsku, v Portugalsku, Rakousku či na Slovensku. Její dcera Barbora se odmalička pohybovala v uměleckém prostředí. Nakolik je její tvorba podobná umění své matky, mohou posoudit návštěvníci nadcházející vratimovské výstavy.