Představí se 9. listopadu na koncertě společně s Janáčkovou filharmonií a dirigentem Davidem Švecem v Domě kultury města Ostravy.

ÁRIE Z ČESKÝCH OPER

První půle vystoupení, které začne v 19 hodin, bude patřit výhradně áriím z českých oper (Smetana Prodaná nevěsta, Libuše, Dalibor, Dvořák Rusalka, Jakobín a Janáček Její pastorkyňa).

V ITALSKÉM A FRANCOUZSKÉM LESKU

Druhá část koncertu se ponese v lesku italské a francouzské opery. Samozřejmě že zde nemohou chybět dva patrně nejhranější operní skladatelé Giacomo Puccini (Turandot, Manon Lescaut a další) a Giuseppe Verdi (Síla osudu nebo Macbeth).

V říjnových dnech pěvkyni doposud provázel především Leoš Janáček.

V první polovině října totiž měla v brněnské opeře premiéru Káťa Kabanová a Urbanová v ní ztvárnila jednu ze svých údajně nejtěžších rolí Kabanichu.

„Je to náročné hlasově, pohybově a hlavně psychicky. Musím být hodně zlá, doslova odporná ženská. Je to role, ve které bych mohla ničit i kulisy a režisér by mi říkal: Ještě přidej. Protože čím horší, tím lepší," uvedla Eva Urbanová.

A před několika dny se prezentovala v ostravském Divadle Antonína Dvořáka v galakoncertu. Vstupenky v ceně od 690 korun zakoupí zájemci v prodejním místě Janáčkovy filharmonie Janáček Pointu (vstupní prostor Domu kultury města Ostravy).