První ročník festivalu Balkanfest Ostrava, který se uskuteční už v sobotu v prostorách restaurace na Balkáně v Ostravě-Nové Vsi, si klade za cíl ještě více oživit takzvaně okrajovou městskou čtvrť moravskoslezské metropole.

„V areálu na Balkáně proběhly terénní úpravy, chceme, aby si návštěvníci festivalu užili nejenom při hudebních produkcích, ale aby měli zajištěno také něco do žaludku, takže bude pro ně připraveno bohaté občerstvení. A to, že se festival koná, je zásluha Michala Trkovského, člověka, který podporuje živou muziku, právě v takové lokalitě jakou je Nová Ves. Má velmi optimistické vize, pokud jde o kulturu a umění v Ostravě a jejím nejbližším okolí, a jako mecenáš se nebojí podpořit nejenom hudební akce i v době, kdy naše ekonomika příliš neprosperuje. A to je třeba velmi ocenit," říká Vladimír Herberk za pořadatele.

Nejenom Turbo

Podle něj by měl být festival dramaturgicky zaměřen na hudební skupiny, jejímiž příznivci jsou různě staří lidé, kteří mají rádi tvrdší, ale i melodický rock, trochu pop-music a s chutí si poslechnou i největší světové hity v podání revivalových formací.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo sehnat legendární skupinu Turbo, vystoupí zde také havířovská kapela Nebe, ze Slovenska přijede kapela Aria, v níž se už vystřídalo několik výborných slovenských hudebníků. Milovníci světového rocku určitě ocení vystoupení revivalových partiček AC/DC a Green Day. Na pódiu se rovněž objeví skupina Marian&333, která si zejména v poslední době získává stále větší okruh posluchačů. A to také díky tomu, že ve spolupráci s Deníkem se podílela na velmi úspěšném projektu Česko zpívá koledy," dodává Vladimír Herberk.

„V prvním ročníku Balkanfestu se ještě představí hudební seskupení Black Fleck, Ostrov Idorys a Ahard. „Startujeme v sobotu ve 12 hodin, ke vstupnému, které činí 150 korun, dostane každý návštěvník chutně ugrilovanou klobásu," dodává za pořadatele Michal Trkovský.