Mluvčí festivalu Jiří Sedlák uvedl, že do areálu přišlo celkem 43.700 lidí. Proti loňskému roku to je o téměř tři tisíce více.

Mika, který se do povědomí veřejnosti se dostal díky svým písním Relax, Take It Easy a hlavně Grace Kelly z alba Life in Cartoon Motio, patřil mezi hlavní hvězdy programu 14. ročníku festivalu.

Björk, Kasabian i Rudimental

Ten se v posledních několika letech koná v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Kromě britského zpěváka do moravskoslezské metropole letos zavítala i Björk či kapely Kasabian a Rudimental.

Divácký rekord pořadatelé oznámili dnes odpoledne. Po sečtení návštěvnosti za první tři festivalové dny zjistili, že jeho branami prošlo 41.500 lidí. To je více než loni, kdy za všechny čtyři dny dorazilo necelých 41.000 návštěvníků.

Jedinou nečekanou změnou v programu bylo nahrazení britského Dj Nathana Fake, který do Ostravy nedorazil kvůli otravě z jídla. „Problémy měl už doma. Nemohl přiletět," řekla Holušová.

Letos jde o 14. ročník festivalu. Na ten příští, který má být jubilejní, Holušová nic mimořádného nepřipravuje. „Je to strašně frustrující. Když se člověk rozhodne, že to má být něco speciálního, je to omezující. Zatím jsme nad tím moc nepřemýšleli, festival připravujeme, jak nás to napadne," uvedla.

Ohlédnutí

Celkem bylo letos v programu 300 různých bodů. Nešlo jen o koncerty, ale i divadla, diskuse či recitace básní. K tradičním 13 scénám do programu letos přibyla electro stage věnovaná současné elektronické hudbě. Byla otevřena v jednom ze sálů zrekonstruovaného Dolu Hlubina, kam se Colours of Ostrava po roce vrátil.

Lákadlem pro návštěvníky byla nástavba na vysoké peci, která nabízí ve čtyřech patrech ve výšce od 60 do 70 metrů nad areálem vyhlídku, kavárnu a terasu. Zájemci o výstup na vrchol museli zaplatit zvlášť vstupné, zájem to ale neovlivnilo. Celkem od čtvrtku do soboty věž navštívilo ji 2300 lidí.

Pořadatelé dnes rovněž uvedli, že se během tří festivalových dnů vypilo víc jak 400.000 piv, spotřebovalo 20 tun ledu a například 600 kilogramů limetek.