Pětidenní maraton těch nejkvalitnějších pohybových představení z Česka a Slovenska se ponese v duchu tance nových médií technologií. Program zahrne pět celovečerních představení a několik doprovodných akcí.

Festival zahájí ve středu 23. května představení Everywhen, které reaguje na současné sílící tendence názorových střetů mezi generacemi i sociálními skupinami. Čtvrteční You are here pracuje s tématem největší vymoženosti všech dob lidským tělem. Pátek 25. května od 19 hodin obohatí představení Kolaps populárního novocirkusového uskupení Losers Cirque Company. „Víme, jak jsou tito ‚cirkusáci‘ v Ostravě populární. Rozhodli jsme se tak přesunout se s MOVE Festem pro toto představení do Domu kultury města Ostravy, který nabízí téměř trojnásobek míst pro diváky, než naše základna v Cooltouru. I přesto, že zní název tohoto představení velmi těžce, Losers ho mění na inscenaci plnou naděje,“ doplňuje s úsměvem ředitelka festivalu Jana Ryšlavá.

Výčet akcí doplní ojedinělé zamyšlení ze Slovenska s názvem WOW. Reflektuje fakt, že jsme ovládli přírodu i cesty do vesmíru, ale stále se pomyslně ztrácíme na naší malé planetě. Nedělní taneční příběh O medvědovi, který plul na kře, pak pátý ročník MOVE Festu 2018 uzavře.

Večerní představení zpestří doprovodný program v podobě pohybových workshopů. Tím nejvýraznějším bude sobotní výuková událost pod taktovkou Losers zaměřená na pozemní a párovou akrobacii. „Lektoři slibují, že během jednoho odpoledne dokážou s trochou chuti a trpělivosti účastníků dokázat, že je možné znovu metat kotouly, přemety či hvězdy, i když už od dob, kdy to pro nás byla samozřejmost, nějaký ten rok uplynul,“ dodává Petr Kiška, produkční festivalu.

Vstupenky na všechna představení mohou zájemci zakoupit skrze systém GoOut.net či v pobočkách Ostravského informačního servisu (Karolina, Elektra, Svinov a Přívoz). Jejich cena začíná v předprodeji již na 140 korunách. Festival se koná v Kulturním centru Cooltour Ostrava. Více informací na www.movefest.cz.