Festival se uskuteční od 19. do 21. června v Divadle loutek Ostrava na Pivovarské ulici v centru Ostravy. O prvenství budou bojovat autoři z Česka a Slovenska, svou samostatnou soutěžní sekci budou mít i filmy z Rakouska. Do soutěže se přihlásilo rekordních 84 filmů, z nichž prvním sítem do boje o přední umístění prošlo 67 filmů.

Festivalové snímky, soutěžící ve třech žánrových kategoriích, mohou získat ocenění v rámci kategorie animovaných, hraných či dokumentárních filmů. Vedle žánrového rozdělení hledí organizátoři akce i na věk. Proto byly určeny tři hlavní věkové kategorie, a to do 12 let, od 13 do 15 let, a od 16 do 21 let. Zajímavostí je, že nejvíce přihlášených snímků spadá do kategorie animovaných filmů do 12 let, kde nejsou výjimkou ani čtyřletí umělci. Mezi dokumentárními filmy lze nalézt také snímek dvanáctiletého Matěje Marka „Proč děda zvrací?“, oceněný předminulý víkend druhým místem na festivalu Český lvíček v Ústí nad Orlicí.

Po celé tři dny bude každé festivalové dopoledne věnováno žákům základních škol, pro které jsou připraveny projekce soutěžních snímků. O nich mohou žáci následně hlasovat.

Před budovou divadla je pro děti připraveno mnoho zajímavých akcí. Festival je připraven i pro zdravotně znevýhodněné spoluobčany či maminky s dětmi. Ve foyer divadla se pro ně bude konat bezbariérová přehlídka soutěžních snímků, které se budou promítat na velké plazmové obrazovce. Zároveň budou na místě vystaveny práce dětských výtvarníků z řad Romů.