Kapela má za sebou debutové cédéčko nazvané K princeznám se (ne)čuchá, kterou vydala před šesti lety a v loňském roce vyšlo druhé album Mezi nebem a nebem, které vzniklo ve studiu C s producentem Petrem Slezákem a hosty – Dawem Strakou a Rudolfem Březinou, skvělým instrumentalistou, hudebním aranžérem.

Loňský rok byl pro skupinu, jejíž projev je vtipnou kombinací rocku a popu, ale také folku, časem personálních změn. Ale také období, kdy její členové nastudovali akustický koncertní program, který obsahuje songy právě z obou předešlých cédéček.

Během roku 2009 proběhly v kapele personální změny a vznikl akustický program, který obsahuje songy z obou CD FILIP M - K princeznám se (ne)čuchá a Mezi nebem a nebem. Takže v současné době hraje toto hudební seskupení se zpěvačkou Jitkou Andraškovou ve složení Toma Rybola – kytara, Vojta Šňupárek – kytara, Pavel Sotoniak – klávesy, Maťo Slavík – baskytara a Jiří Krhut – bicí.

Vedle pravidelných klubových koncertů a vystoupení na různých festivalech se Filip M chystá na mimořádnou akci. Tím bude jejich účinkování ve Studiu Českého rozhlasu v Ostravě, které se uskuteční příští týden ve čtvrtek od 18 hodin. Koncert se uskuteční v rámci série Radio Ostrava Live a Český rozhlas Ostrava jej nabídne posluchačům také v přímém přenosu.

A jak tvrdí členové kapely, zahrají si ve studiu, odkud startovaly hvězdy šedesátých a sedmdesátých let minulého století, jako například Flamingo s Marií Rottrovou, Hana Zagorová, Věra Špinarová a mnoho dalších, dnes hostí novou generaci hudebníků. Filip M se představí v českém Abbey Road. Posluchači vystoupení se budou moci tak podílet na atmosféře unikátní nahrávky, ale také filmového dokumentu, který by měl současně vzniknout.