Vedení města Hlučína se rozhodlo ke společnému zahájení oslav 760. výročí založení města Přemyslem Otakarem II.

„Do roku 2016 sice Hlučín vstoupil už 1. ledna novoročním ohňostrojem, ale příležitostí k bližším setkáním bude nejspíš pondělní divadelní představení, které začne v 18 hodin a bude určeno pro celé rodiny. Proto se s panem starostou chystáme, že u této příležitosti oficiálně zahájíme pro Hlučín tak významný rok," uvedla místostarostka města Blanka Kotrlová (ANO).

Ceny vstupenek na představení byly podle radnice nastaveny tak, aby se jej mohlo zúčastnit co nejvíce lidí. Lístek pro dospělé stojí 80 korun, ten dětský se prodává za 30 korun.

Známou ostravskou inscenaci Jesličky svatého Františka, která vyprodává divadelní sály v Ostravě i okolí už od roku 1996, napsal na motivy událostí ze života svatého Františka z Assisi ostravský skladatel a textař Pavel Helebrand. Základní součástí hudební inscenace je emotivní hudba v živém provedení sólistů, vícehlasého sboru a komorního orchestru.

Vedle oslav se hlučínští zastupitelé musejí připravit také na mimořádné zasedání, které se uskuteční už ve čtvrtek 7. ledna v obřadní síni hlučínské radnice.

Fotbalisté chtějí lepší trávník

Cílem je projednat žádosti fotbalistů o peníze na rekonstrukci hrací plochy a prodiskutovat záměr Lidlu, který chce modernizovat svou prodejnu v Hlučíně.

Jedním z klubů, které požádaly o dotaci, je FC Hlučín. Chce 1,6 milionu korun na umělý trávník. O peníze požádali také fotbalisté z Darkoviček. Také oni se ucházejí o státní dotaci, příspěvek města by měl činit 200 tisíc korun. Jednání zastupitelstva, které začne v 16 hodin, bude veřejné.

„Zveme občany, aby přišli říci svůj názor, protože rozhodování představitelů k projednávaným záležitostem nebylo a nebude jednoduché," řekl starosta Hlučína Pavel Paschek (Občané pro Hlučín).

Kompletní program jednání zastupitelstva najdete na oficiálních stránkách města.

Petr Večeřa