Prodejní přehlídka autorské tvorby uskuteční další ročník prodejní výstavy Meat Design Ostrava. Kromě tří hlavních výstavních částí zde bude také expozice Meat Design Smart, která se zaměří na technologie. Představí se značky, které umí propojit design s chytrými doplňky nejen v domácnosti. Specialitou by měla být i zóna pro pány nebo hlídaný dětský koutek ve spolupráci s montessori školkou Šídlo.

Meat Design se stejně jako loni dělí na 3 výstavní části. Hlavní výstavní část je určena zejména pro ty návštěvníky, kteří například hledají inspiraci k bytovému designu. Bude patřit značkám, firmám a designérům, kteří se věnují právě nábytku, interiérového designu a bytových doplňků. Tato expozice však bude spíše výstavní než prodejní. Ti, kteří si budou z výstavy designu něco odnést, je určená část Meat Market. K prodeji zde kromě bytových doplňků i šperky, papír, sklo nebo porcelán.

Kromě bohatě propracované výstavy se diváci mohou těšit i na doprovodný program nebo širokou nabídku tvůrčích workshopů. Na dole Hlubina promluví i sochař a designér Rony Plesl nebo produktový designér Jan Berdych. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji od 130 korun. Na místě bude vstupenka stát 280 korun. V pátek i v sobotu otvírá Meat Design v deset hodin a zavírá v osm hodin večer. V neděli přehlídka designu končí ve čtyři hodiny odpoledne.

Kateřina Holíková