Ostrava hudební akci s tak vysokým počtem návštěvníků ještě nezažila. Podle pracovníků pořádající agentury ale dopravní kolaps ve městě ani v jeho centru nehrozí.

"Návštěvníci, kteří na místo přijedou autem, by měli zaparkovat na některém ze záchytných parkovišť. Silnice vedoucí kolem stadionu bude pro automobilovou dopravu zcela uzavřena. Průjezd budou mít povolen jen vozy městské hromadné dopravy," uvedla Renata Seberová z Agentury Velryba.

Dodala, že řidiči mohou vozy odstavit například na parkovišti u zoologické zahrady a někdejšího areálu koksovny Karolina. Využít mohou i parkovací objekty na Černé louce či podzemní garáže u Masarykova náměstí nebo u radnice na Prokešově náměstí.

"Brány stadionu se pro návštěvníky otevřou v 16.00 hodin. Kdo má lístky přímo na plochu a chce být blízko podia, měl by přijít už v tuto hodinu," řekla Seberová. Dodala, že skupina Iron Maiden začne hrát ve 21.00 hodin. "Brány budou otevřeny po celou dobu. Kdo bude chtít přijít až na hlavní hvězdu večera, může," řekla.

Pro návštěvníky bude k dispozici šest vchodů. "Věříme, že při naplňování stadionu nebudou žádné komplikace. Vchody budou dobře a rychle průchodné," tvrdí pořadatelka s tím, že na základě dohody s ostravským dopravním podnikem budou posíleny trolejbusové spoje.

Mluvčí ostravské policie Milan Klézl řekl, že na koncert se připravuje i policie. "Budeme organizovat opatření. Podrobnosti ale budeme mít až po setkání pořadatelů s našimi lidmi," řekl.

Metalová legenda Iron Maiden vznikla v roce 1977 v Londýně. Jméno, které v překladu znamená Železná panna, získala podle středověkého mučícího nástroje. Do Česka se vrací po dvou letech. Kapela loni uspořádala světové turné u příležitosti vydání nového alba A Matter of Life and Death. Zastavila se také v řadě evropských měst, Česku se ale vyhnula. V Ostravě kromě novinek zahraje ve také starší hity.

"Na našem posledním koncertě v pražské T-Mobile Aréně nás fanouškové nechtěli pustit z pódia, proto jsme se rozhodli zde (v Česku) znovu koncertovat," uvedl již dříve frontman Iron Maiden Bruce Dickinson. Kromě něj do Ostravy přijedou také baskytarista Steve Harris, kytaristé Dave Murray, Adrian Smith a Janick Gers a bubeník Nicko McBrain.

Předskokanem hlavní hvězdy koncertu bude jednadvacetiletá Harrisova dcera Lauren Harrisová s vlastní kapelou. Druhým předskokanem je brněnská rockgrungeová formace Gate Crasher, kterou si vybrali přímo Iron Maiden ze tří kapel vzešlých z hlasování posluchačů Rádia Hey.