„Jeho závěrečný megakoncert irských kapel se nově uskuteční v Trojhalí Karolina. Tamní prostor tóny irské hudby rozezní 29. března," sdělil to jeho ředitel Jason Oliver Fitzgerald Ir, který dlouhodobě žije a podniká v Ostravě.

„Díky stálému růstu počtu návštěvníků jsme se rozhodli pro mnohem větší prostor s výrazně lepším zázemím. Jsme přesvědčení, že se příchozím v Trojhalí bude líbit," dodal Fitzgerald.

V nových prostorách

Podle jeho slov bude na závěrečný koncert jako každý rok bezplatný vstup. Celkem se na něm představí čtyři hudební a jedna taneční skupina. „Hlavní hvězdou bude irská čtyřčlenná skupina Tae Lane, která hraje směsici rokenrolu, blues a folku," upřesnil Fitzgerald.

Stěhování letos čeká i další akce související s irským festivalem. Týden irské gastronomie je jeho součástí od samotného vzniku přehlídky. Letos se ostrovní speciality budou podávat ve dvou restauracích. Z Hotelu Brioni se přesune do restaurací Dlouhá story Kaskáda v obchodním centru Forum Nová Karolina.

Irská nalada

Přestěhuje se i živá muzika, která už během týdne v Ostravě navozuje irskou náladu.

Letos se koncerty neuskuteční v klubu Bernie's Irish Pub, ale v loni otevřeném podniku Baxters ve Stodolní ulici. Hrát se tam bude od čtvrtka 26. března až do nedělního rána.

„Věříme, že všechny novinky budou ku prospěchu akce. Chceme návštěvníkům poskytnout ty nejlepší služby," zdůraznil Fitzgerald.

Irský kulturní festival se v Ostravě koná od roku 2005. Z akce, která v prvním ročníku přilákala několik stovek lidí, se rozrostla do festivalu, který navštíví více než pět tisíc lidí.

Nejnavštěvovanější je závěrečný koncert s kapelami hrajícími irskou hudbu. Část pozvaných účinkujících přijíždí vždy z Irska. Část jsou kapely z Česka.