Také v tomto roce vystoupí v Ostravě řada světově proslulých umělců, uskuteční se tady atraktivní koncerty, výstavy, divadelní představení, ale i mezinárodní festivaly, které už mají zvuk nejenom v České republice.

„Moc se těším na skvělou americkou popovou kapelu Imagine Dragons, stejně jako na jejich krajanku písničkářku a pianistku Norah Jonesovou , kteří se představí na mezinárodním hudebním festivalu Colours of Ostrava," svěřil se Deníku Luděk Boháč. Jak známo, tento festival se uskuteční od 19. do 22. července v Dolní oblasti Vítkovic.

Ostravu ani letos neminou esa vážné hudby.

„Patří k nim ukrajinský rodák, houslový virtuos Vadim Gluzman, dále japonský houslový klenot Midori, jedna z nejslavnějších současných instrumentalistek naší planety, ale také Lukáš Vondráček, loňský vítěz soutěže královny Alžběty v Bruselu, rodák z Opavy, který nyní žije v USA. Ten zahraje už 11. ledna na koncertě jako host svému někdejšímu profesorovi Rudolfu Bernatíkovi, který slaví osmdesátiny," sdělila Jana Knižátková z Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Lukáš Vondráček by měl patřit k ozdobám Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj, který se koná na přelomu května a června na několika místech Moravskoslezského kraje.

ATRAKTIVNÍ VÝSTAVY

Pod názvem Narušená imaginace se skrývá výstava výtvarných děl šestadvaceti předních současných zahraničních autorů. Ta se uskuteční od konce ledna do 26. března v Domě umění. „Od září nabídneme výstavu z tvorby Vlastimila Hofmana (1884 až 1964), významného českého architekta, urbanisty, malíře, designéra a scénografa, který například projektoval krematorium v Moravské Ostravě," uvedla Kateřina Mertha z Galerie výtvarného umění v Ostravě.