Herci činohry NDM a osvědčení lektoři Lucie Končoková a Ivan Dejmal pod vedením divadelní lektorky Radany Otipkové připravili třídenní intenzivní program, ve kterém budou mít účastníci možnost vyzkoušet si, co všechno herecká profese obnáší. Herci předají své praktické zkušenosti v propojení s metodami a technikami divadla utlačovaných brazilského divadelního režiséra, vizionáře a pedagoga Augusta Boala.

DIVADELNÍ ŠKOLA

Letos už pošesté nabídne Letní divadelní škola (LDŠ) příležitost k setkání a společné tvůrčí práci pedagogů s divadelními režiséry, dramaturgy, tanečníky, lektory a dalšími umělci. I v tomto roce je LDŠ otevřena pro čtyřicet pedagogů a studentů pedagogických oborů nejen z Moravskoslezského kraje.

Díky stálému a mimořádnému zájmu bude LDŠ zase dvoudenní a opět nabídne tradiční nocování ve foyeru divadla. „Na programu jsou připraveny bloky pro jednotlivé soubory NDM, otevřené zkoušky, interpretační semináře, praktické workshopy, setkání s umělci i moderované diskuse," uvedla divadelní lektorka NDM Tereza Strmisková.

Novinkou letošního ročníku je také jednotné téma celého programu. „V hlavní roli hudba jako východisko scénického tance, Shakespeare a hudební divadlo, hudební vystoupení Lady Bělaškové a Marka Holého spojené s besedou v Divadelním klubu DJM to je jen malá ochutnávka toho, co na pedagogy v letošním roce v srpnu čeká," dodala divadelní lektorka Radana Otipková.

Dvoudenní seminář se uskuteční v Divadle Jiřího Myrona i v Divadle Antonína Dvořáka ve dnech 25. a 26. srpna.