Ostravský orchestr sice ohlásil, že až do konce června budou všechny jeho aktivity přístupné jen online, ale s uvolněním „koronavirových“ opatření své vyhlášení velice rád opravil. Poprvé od 5. března zahraje pro plný sál (samozřejmě s omezeným počtem míst vzhledem k hygienickým opatřením).

„Přestože jsem rád, že budeme mít možnost hrát přímo pro posluchače v sále, musíme přece jen omezit kapacitu. Daleko raději bych byl, kdyby na tento koncert mohlo být ´nabito´, což by za normální situace jistě bylo. Nezbývá, než doufat, že se v plně obsazeném sále budeme opět pravidelně setkávat od 10. září, kdy zahajujeme 67. sezónu,“ uvedl ředitel JFO Jan Žemla.

Na koncertě zazní písně a skladby Duparca, Ravela, Martinů, Suka a Faurého. „Na první koncert po delší době se samozřejmě moc těším, nejvíc na spolupráci se skvělou Kateřinou Kněžíkovou a na nádherný program,“ podotkl koncertní mistr JFO Pavel Doležal.

Koncert bude živě přenášet Český rozhlas Vltava místo původně plánovaného přenosu z Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. „Využili jsme nabídky a zájmu Českého rozhlasu uskutečnit v červnu, kdy měl festival původně probíhat, přímý přenos tohoto koncertu. V návaznosti na vládní opatření jsme se tedy rozhodli koncert realizovat ve skvělé spolupráci s Janáčkovou filharmonií,“ doplnil Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka.

Program bude na stanici Vltava doplněn moderovanými vstupy, v nichž se rozhlasoví posluchači v celé republice z úst Javůrka seznámí s letošní podobou Janáčkova festivalu - ten nabídne od září do listopadu v rámci programu Festivalový podzim několik koncertů, které se v původně plánovaném termínu pod MHF Leoše Janáčka nemohly uskutečnit.

Vstupenky na koncert v ceně 200 Kč lze zakoupit online na www.jfo.cz, v prodejním místě JFO Janáček pointu nebo pobočkách Ostravského informačního servisu.