I tak lze charakterizovat příští sezonu Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO), v níž oslaví pětašedesáté narozeniny. Špičkové evropské symfonické těleso, které v minulosti doprovázelo například Plácida Dominga, José Carrerase, Annu Netrebko a další úžasné světové umělce nabídne posluchačům i v příštích měsících pozoruhodnou dramaturgii.

Hold Janáčkovi

Janáčkova filharmonie se zapojila do projektu Janáček Ostrava 2018, takže na zahajovacím koncertu nové sezony se představí vynikající pěvecká dvojice pěvců – Jan Martiník a Patricia Janečková v jedné ze scén Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky. Na dalších koncertech zazní díla Debussyho, Bernsteina, Čajkovského, Dvořáka, Šostakoviče, Mahlera a dalších autorů.

Langerová, Dyk a další

V multifunkční aule Gong doprovodí filharmonici Anetu Langerovou či Vojtěcha Dyka. V komorních koncertech se představí skvělí instrumentalisté - Lukáš Vondráček, Alexej Stadler a další.

Orchestr čekají také významná vystoupení na tuzemských festivalech i koncerty v zahraničí, z nichž za zmínku určitě stojí „předsezónní“ účast na festivalu ve švýcarském Murtenu v srpnu a listopadový zájezd do Polska.

„Nastávající koncertní sezóna JFO je přehlídkou vrcholného interpretačního mistrovství a je jen na vás posluchačích, jakého sólistu, dirigenta, skladatele či sólový nástroj si vyberete pro svůj zážitek z kvalitního umění na světové úrovni,“ uvedl Jan Žemla, ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava.