V současné době jsou tři z 18 představení beznadějně vyprodána a u dalších lístky docházejí. Celkem pořadatelé hlásí, že je prodáno 75 procent všech vstupenek. Novinářům to řekl ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

Vyprodán je už delší dobu koncert, na kterém vystoupí portugalská zpěvačka a hvězdy světové world music Mariza. Ta patří mezi největší lákadla festivalu a řada diváků na její vystoupení přijede i z Polska. Lístky už také nejsou na představení Obnov svou sílu lásko, ve které recitaci Taťány Medvecké a Ondřeje Kepky doprovází zpěvem mezzosopranistka Karolína Berková a hrou na harfu Kateřina Englichová. Podobná je situace i u tanečního představení European Dance Laboratory No 1.

Ředitel festivalu za hvězdu, která se portugalské zpěvačce vyrovná, považuje houslistu Gidona Kremera. "Je to světová osobnost. Sám se divím, že jeho koncert ještě vyprodaný není," řekl Javůrek. Kremer vystoupí se souborem Kremerata Baltica složeného z talentovaných umělců pobaltských zemí.

Na festivalu letos vystoupí i Česká filharmonie a Brněnská filharmonie a další umělci.

Janáčkův máj začne 21. května a potrvá do 8. června. Celkem je pro jeho návštěvníky připraveno 18 koncertů či jiných vystoupení. Informace o předprodeji vstupenek zájemci najdou na internetové adrese www.janackuvmaj.cz.