Přerovský rodák, který ale především v Ostravě prožil šťastná tvůrčí léta a ve zdejším rozhlasovém studiu natočil řadu svých hitů. Houževnatý umělec, kterému vychází v těchto dnech nové cédéčko s názvem Už to prostě není ono, jež vzniklo ve spolupráci se skupinou IN BLUE. Tento pátek chystá jeho prezentaci od 20 hodin v ostravském klubu Parník, kde cédéčko pokřtí a jeho kmotrem se stane Jaromír Nohavica.

Skupina IN BLUE

„To, co mě přimělo jít do natáčecího studia, je Ivan Němeček a je to kapelník skupiny IN BLUE, která mi znovu vrátila radost z muziky. Kdyby nebylo onoho pána, asi bych už nikdy samostatně na jeviště nevkročil. A do nahrávacího studia tím tuplem ne. Naše muzikantská spolupráce začala koncem roku 2011 a dneska už vím, že z mé strany bude pokračovat, dokud mi jen budou síly stačit. Vzpomínané CD nazvané Už to prostě není ono je už tedy na světě a produkční & umělecká agentura Petarda Production na něm pracovala vydavatelsky. Křest jmenované desky je plánován na tento týden v ostravském klubu Parník a „domácí příchod na svět" tomuto albu slavnostně poskytneme 13. listopadu ve velkém sále přerovského Městského domu. Cédéčko obsahuje patnáct songů, z nichž ten nejstarší má skoro padesát roků a ten nejmladší asi tři měsíce. Až na jedno dílko se jedná o písničky, které ještě nikdy na žádném nosiči oficiálně nevyšly," říká Jaroslav Wykrent, jehož úžasné písničky, jako například Slunečnice, Růžová pentle, Rikša, Píseň pro mou lady, si zpívají stále nové a nové generace, třeba u táboráků…

Ruda Březina a další

„Název nového cédéčka Jaroslava Wykrenta Už to prostě není ono víceméně symbolizuje autobiografické pojetí alba. Písně s neobyčejnými texty připomenou posluchači bezpočet lidských prožitků, které sem tam potkávají každého. Deska tak vyniká pestrostí stejně vzrušivou, jak umí být sám život. Zkušený písničkář Jaroslav Wykrent předkládá posluchačům osobní leporelo folkových balad, rockové přímočarosti a bluesových pocitů," míní Petr Šiška, šéf agentury Petarda Production.

Album je ozdobeno instrumentálními výkony saxofonisty Rudolfa Březiny, spoluúčastí několika významných hostů a v neposlední řadě výbornými výkony muzikantů z doprovodné skupiny IN BLUE.

Jaroslav Wykrent tak znovu koncertuje, získal obdiv mnoha lidí, že i přes zdravotní komplikace se vrátil opět na pódia.

„Občas na to s úžasem hledím i já. A jsem za to vděčný nejenom řadě kamarádů a lidí, již mi dali šanci, ale i těm, kteří mě (po všech těch zdravotních peripetiích) přivítali (a díky Bohu stále ještě vítají) tak, že z toho mám pokaždé slzy v očích a husí kůži po celém těle," vyznal se Jaroslav Wykrent Deníku.

VIZITKA

JAROSLAV WYKRENT, zpěvák, hudebník, textař a básník se narodil v roce 1943 v Přerově. Vystudoval strojní průmyslovku a později nastoupil jako konstruktér do Vítkovických železáren. Skládat a psát texty začal už na vojně. Po návratu z vojenské služby v roce 1964 byl přijat jako kytarista do přerovské skupiny Synkopy, kde byl zpěvákem Pavel Novák. Jaroslav začal psát i pro jiné zpěváky, mimo jiné i pro Flamingo s Marií Rottrovou a Petrem Němcem. První skladby, které pro Marii Rottrovou napsal, byly Láska a Pyšná dáma. Jaroslav pak získal v roce1985 cenu Mladého světa Bílá vrána.

Jaroslav Wykrent byl na hudební scéně zpočátku nenápadný. Úspěch slavily spíš jeho písničky. Potom se konečně rozjel i „jeho vlak" na plné obrátky a on se stal písničkářským pojmem vedle Plíhala a Nohavici. Pak přišla rána, která ho odsunula na druhou kolej. V lednu roku 1999 ho postihla celá série mozkových příhod. A tehdy pomohli přátelé především Marie Rottrová, která ho přemluvila k vystoupení na jejím vánočním koncertě. Přidali se i další Jarek Nohavica, Karel Plíhal, Jiří Suchý. V posledních letech vystupuje Jaroslav Wykrent se skupinou IN BLUE a na podzim s ní vydává nové cédéčko. Vytvořil desítky rozhlasových pořadů, napsal několik poetických knížek.