Nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout nejenom oceňované inscenace dramatika Václava Havla. Divadelní linii doplňují filmová sekce, besedy a výstava.

Pestrá středa

Dnešní, středeční, program je velmi bohatý. Už od 13 hodin se v ostravské Staré Aréně koná beseda nazvaná Ústí a co dál, v níž se má hovořit na téma financování kultury a která má rovněž upozornit na bezprecedentní nedávný případ ústeckého Činoherního klubu. O dvě hodiny později se tamtéž představí Jiří Maryško v improvizované performanci jednoho muže na pomezí surrealistického kabaretu a psychodramatu Jedna ruka tleská. V Divadle Petra Bezruče začíná v 17 hodin inscenace Loutky hledají talent v podání Naivního divadla Liberec.

Brněnské HaDivadlo přiveze do ostravského Coultooru představení Maryša v režii Lukáše Brutovského, které je na programu od 18. 30 hodin. V divadelním maratonu je na programu divadelní dramatizace Tomáše Vůjtka románu Ivana Landsmana Pestré vrstvy, které se hrají v prostorách Dolu Hlubina v režii Janusze Klimszy v podání Divadla Petra Bezruče. Ve stejnou dobu začíná v Komorní scéně Aréna hra Ludmily Ulické Zavařenina v nastudování Ivana Rajmonta a herců tohoto divadla.

Kabaret Astragal

Kabaret Astragal se otevře pro diváky ve 21.30 hodin ve Staré Aréně. Je to představení Městského divadla Zlín, které vzniklo volně podle próz Albertine Sarrazinové a dalších francouzských autorů v režii Anny Petržalkové. (bře)