"Soubor baletu NDM s Dopravním podnikem Ostrava a nadačním fondem Křídlení připravil jízdu tramvají s názvem Na balet s Tyrkysovou jízdenkou. Speciální tramvaj vyjede krátce po deváté z Hlavního nádraží v Ostravě, pojede přes centrum na Hranečník a pak zpět směr Poruba, odtud směr Ostrava-Jih a Vítkovice, na Hranečník a přes centrum do Přívozu," popisuje mluvčí NDM Šárka Swiderová.

Balet bude tančit v tramvaji i na zastávkách Rossiniho karty a novinku - balet Coppélia, která bude mít odloženou premiéru 19. září. Druhá taneční jízda bude mít stejnou trasu, výjezd je před půl třetí.

Další doprovodné akce

Doprovodný program k zahájení 102. sezony NDM s mottem Restart pokračuje až do konce týdne.

V pátek, v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne si lidé mohou dopřát komentovanou prohlídku Divadla Antonína Dvořáka (nutná registrace předem na stránkách www.ndm.cz).

Dále v pátek a v sobotu vždy od 16:00, 16:30 , 17:00 a 17:30 zazpívají operní sólisté slavné árie z oken divadla na Smetanově náměstí.

Muž, který sázel stromy

Místo tradičního galavečera zahájí 102. sezonu NDM s mottem Restart premiéra inscenace inspirovaná slavnou novelou Jeana Giona Muž, který sázel stromy.

Unikátní společný projekt všech souborů NDM připravuje tým pod vedením šéfa činohry Vojtěcha Štěpánka pouze pro pět zářijových večerů v Divadle Antonína Dvořáka.

Premiéra bude v pátek 4. září od 18.30 hodin, reprízy pak 5., 8. a 9. září od 18.30 a v neděli 6. září v 16 hodin.