Její autor Petr Čermák oslovil během dvou let přes šedesát osobností z naší kultury, sportu, vědy, ale i „obyčejné lidi“, které potkal a oslovil u nás, ale i na Slovensku a požádal je o názor na výše zmíněného umělce.

„Zhruba před dvěma lety přišel za mnou Petr Čermák s nápadem, že o mně chce napsat knihu. Zdvořile jsem mu poděkoval a sdělil mu, že těch knih už je dost a že to stačilo. Ale řekl mi, že by jí chtěl napsat trochu jinak, že by si povídal s jinými lidmi o mně. Poté jsme se neviděli přibližně dva roky, najednou se objevil Petr Čermák s rukopisem knihy. A já si v ní přečetl názory na sebe od lidí, kterých si velmi vážím, ale i od těch obyčejných, kteří se rozpovídali na otázky o mně. A přiznám se, že mě ta kniha dojala,“ uvedl v pondělí Miroslav Donutil na besedě a autogramiádě publikace v ostravském Knihcentru cz – Domě knihy, kterou zde prezentoval spolu s jejím autorem Petrem Čermákem.

Vašáryová, Lasica a další

„Musím říct, že Miroslav Donutil je ještě snad populárnější na Slovensku než u nás, což svědčí, jak pěkně o něm v knize hovoří Emilia Vašáryová, Milan Lasici či Milan Kňažko,“ řekl v Ostravě Petr Čermák, autor portrétu řady populárních lidí z České republiky. Některé výpovědi Miroslava Donutila, jak sám dnes 16.4. přiznal, skutečně dojaly.

„Například ta, jak o mně smýšlí Milka Vášáryová. Povídala o mně tak krásně, že mě to doslova šokovalo. Stejně mě dojala i věta Antonína Panenky, autora fenomenálního gólu z penalty na mistrovství Evropy v kopané v Bělehradě v roce 1976, který řekl: „Kdybych uměl hrát fotbal, jako umí Mirek vyprávět a hrát divadlo, byl bych nejenom mistrem Evropy, ale i mistrem světa,“ neubránil se dojetí Miroslav Donutil. Jak sám řekl, na nedostatek práce si stěžovat rozhodně nemůže. „Čeká mě ještě jedno závěrečné filmové natáčení Doktora Martina, ve snímku režiséra Jiřího Svobody Rašín jsem ztvárnil postavu premiéra Karla Kramáře, film by se měl objevit v kinech koncem letošního roku a v divadle mám také několik pěkných rolí,“ dodal v Ostravě stále populární Miroslav Donutil.