Vladislav Bláha koncertoval prakticky po celém světě, nahrával pro televize i rozhlasové stanice řady evropských zemí, ale také v USA, v zemích Jižní Ameriky, ale také například ve Vietnamu, Indonézii či Japonsku.

Jeho koncertní vystoupení i nahrávky jsou nadšeně vnímány publikem i odbornými kruhy, které oceňují bohatost jeho hudebního výrazu, brilantní virtuozitu a stylovou čistotu hry. V roce 2007 byl prestižním anglickým časopisem Music Opinion v recenzi na koncert v Londýně označen za jednoho z nejlepších českých kytaristů. Nejvíce si ale cení vystoupení v newyorské Carnegie Hall v roce 2014.

„Je to určitě jeden z vrcholů mé kariéry. Jde určitě o nejvýznamnější hudební sál pro nás hudebníky obecně, ale i pro mne. Dosud jsem nehrál na prestižnějším místě." přiznává.

„Fakt, že pan Bláha přijal naši nabídku, je pro nás nesmírnou ctí," říká Miloslava Soukupová, ředitelka Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava.

„Myslím, že studenti, ale i pedagogové, kteří se zabývají klasickou kytarou, mají obrovskou příležitost setkat se s tímto světově uznávaným mistrem, zeptat se ho na jeho zkušenosti a jeho názory na zcela konkrétní aspekty hry na kytaru."

Workshop Vladislava Bláhy v koncertním sále Lidové konzervatoře ve Wattově ulici v Ostravě-Přívoze začne 22. října v 16 hodin, kytarový koncert v 18 hodin. (dh)