Kapela Kryštof finišuje s přípravami halového turné k albu Srdcebeat, na které vyrazí již za dva týdny. Osm podzimních koncertů v pěti tuzemských městech je z valné části vyprodáno, fanoušci už si rozebrali na osmdesát tisíc vstupenek.

„Zájem o turné nás nesmírně těší. Oba koncerty v Brně jsou vyprodané, do Liberce a Pardubic zbývají jen desítky vstupenek. V Ostravě a Praze čekáme vyprodání druhých koncertů během čtrnácti dní," uvedl Richard Krajčo, zpěvák a frontman skupiny Kryštof.

Vizuální efekty

Na turné připravuje kapela scénu srovnatelnou s největšími zahraničními hvězdami. Na pódiu bude přes 300 světel a vizuálních efektů, které vynáší motorový systém o nosnosti šedesát tun.

„Minulým turné k desce Inzerát jsme si laťku nastavili hodně vysoko a nyní chceme sami sebe překonat. Fanoušci se mohou těšit na řadu překvapivých momentů, více než u Inzerát Tour. Ale zatím zůstaneme tajemní, protože dopředu prozrazovat se nemá," řekl Richard Krajčo.

Během srpna a září kapela pilovala playlist, v němž mísí nové písně se starými hity. „Bylo těžké vybírat, přece jen jsme za ty roky fungování už napsali pěknou řádku oblíbených hitů," objasnil Krajčo, který se ujal režie celé show, takže přes půl roku dohlížel i na vznik výpravných LED-projekcí.

Kryštof s sebou vezme na turné dva nadějné tuzemské interprety. Se zpěvačkou Lenny se mohli fanoušci potkat v akustické podobě již na Kryštof Kempech, nyní se předvede s plnokrevnou kapelou. Druhá předkapela, Mirai, se nedávno představila českému hudebnímu světu singlem Dítě robotí a chystá vydání svého debutového EP.

Začíná se v Ostravě

Kryštof Srdcebeat Tour začne 19. a 20. října v Ostrava Aréně, 23. a 24. října Kryštof zavítá do Brna. V Praze se kapela představí 27. a 28. října v O2 Areně, poslední říjnový den se dočká Liberec. Srdcebeat Tour vyvrcholí 3. listopadu v Pardubicích. Vstupenky ke stání už nejsou, k sezení na druhé koncerty v Praze a Ostravě za 590 korun. Zákazníci T-Mobile mohou na všechny vstupenky získat desetiprocentní slevu. Na koncertech pak mají zákazníci operátora T-Mobile desetiprocentní slevu na merchandisingovou kolekci Kryštof; oboje prostřednictvím portálu www.nasimproradost.cz. Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketstream s výjimkou Prahy, kde si fanoušci musí koupit lístky v síti Ticketportal, v Liberci pak mohou využít navíc Ticketpro.