Po Praze, Plzni, Hradci Králové, Brně a řadě zahraničních měst napříč Evropou se tak Ostravané mohou těšit na vpravdě evropskou podívanou.

Formany do moravskoslezské metropole pozvalo Divadlo loutek Ostrava. Diváci mohou představení zhlédnout v termínech 29. a 30. září a 2. až 4. října vždy od 19 hodin ve speciálním divadelním stanu připomínající starou dřevěnou boudu, která vyroste na výstavišti Černá louka.

Vstupenky na toto představení jsou již v prodeji.

„Díky řadě technologických triků se představení pohybuje na pomezí divadla a filmu.

Využívá například systému pojízdných pláten, díky kterým navozuje dojem 3D obrazu. Čerpá filmů, grotesky, starých černobílých fotografií i komiksu. Formani tím vzdávají hold všem průkopníkům a vynálezcům, díky kterým mohla kinematografie vzniknout,“ sdělila Klára Šebestová z Divadla loutek Ostrava.

Atmosféru Divokého západu herci navozují již při čekání diváků před divadelním stanem a nepoleví ani po skončení představení, kdy všechny pozvou na jeviště do Saloonu. Děj je rozdělen na dvě části.

V té první publikum baví přiznaně pokleslý kabaret plný zpěvu, tance, kouzel a jiných zábavných scének, který ilustruje, jak si Divoký západ představuje hlavní postava inscenace – majitel onoho laciného kabaretu žijící na začátku 20. století v Praze.

Ve druhé půlce se kabaretiérovi, jelikož je zároveň iluzionistou, podaří přenést sebe i publikum na tehdejší Divoký západ, kde však shledá, že realita je mnohem nebezpečnější, než si ji představoval.

Deadtown mělo světovou premiéru v roce 2017 ve Francii, tu českou později téhož roku v Praze. Od té doby divadlo s představením vystupuje kromě Francie i v Anglii, Belgii, ve Španělsku, Dánsku nebo v Itálii. P Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně Divadla loutek Ostrava, v pobočkách Ostravského informačního servisu nebo on-line na www.dloostrava. cz.