Vzhledem k tropickému počasí sahali návštěvníci dříve než po něčem chladném a tekutém po kloboucích a vějířích. Obojí se fasovalo za branou zdarma. Správní rodiče pak mysleli nejprve na děti: Klasika v podobě čepované kofoly, viney či malinovky byla za půllitr 40 Kč (třetinka za třicet).

Nošovický vládce

Dospělí při koupi nejčastějšího nápoje na zahnání žízně zjistili, že tuzemská festivalová realita je minimálně padesát korun za dvanáctku. Čeladné vládlo nošovické pivo, dvanáctka za 50 Kč, desítka a nealko birelly za 45. Plzeňský ležák stál šedesát – a tutéž cenu chtěli pořadatelé festivalu Ladná Čeladná u vstupu za hezký památeční kelímek.

U kávy byla nabídka i cenové rozpětí rozmanitější, od 40 do 75 Kč, na domácí limonádu se dalo zajít za pětačtyřicet. A co se „ostrého“ pití týkalo, Drink Tent vedle pódia lákal skutečné fajnšmekry: Chilli drinky více druhů (Mojito, Gin Tonic, Gin Fizz, Frozen Lemonade, Skinny Bitch) za 105 až 125 Kč. Jägermeister nalévali u oficiálních festivalových stánků za akčních padesát korun. Kdo ho chtěl zapít obyčejnou vodou Rajec 0,3 litru, jedno, zda perlivou či neperlivou, potřeboval dvacku…

Rekonstrukce vodní nádrže Morávka, 4.8. 2022.
Na Morávce probíhá zabezpečovací oprava, její voda patří k nejlepším v Česku

Stydět se Ladná Čeladná nemohla ani po gastronomické stránce - ta čítala běžná jídla od kukuřice (50), grilované klobásy, cigára či bramboráku (vše po 60) až po zapečené tortilly, burrita a burgery Havana Food Truck (položka po 189 Kč). Nepřehlédnutelný byl, a to jak obří postavou, tak svými pokrmy, šéfkuchař od Megachleba mazající v obložení a aroma cibule obří krajíce (bůčková, pikatní sýrová, škvarková, tvarůžková, pažitková pomazánka + obligátní sádlo se škvarky) po šedesáti korunách.

Brambáče i burgery

„Jsme tady poprvé, s přívěsem jezdíme teprve od června,“ uváděli Veronika a Přemysl z Frýdku-Místku nabízející originální burgery z bramborovým základem. Brambáče – to je jejich ochranná známka – dělali za 155 Kč s kuřecím či hovězím masem, hermelínem nebo tvarůžky a za 145 Kč s trhaným masem. „Ceny jsou stejné jako na provozovně,“ tvrdili.

I jiní z gastronomické scény Ladné Čeladné proklamovali, že jsou „na cestách“. Jako třeba chlapi z ostravské Sbeerky: „Klasikou je hovězí burger,“ ukázali nahoru na nabídkovou ceduli ke specialitě za 195 Kč. Na cestování odkazovali i z OvaFood, kteří pro změnu chystali sladké, palačinky mnoha výběrů a variací od 140 Kč.

Snímek z natáčení pokračování úspěšné pohádky Princezna zakletá v čase.
Filmaři se chystají na Hukvaldy, budou točit pokračování úspěšné české pohádky

Ladná Čeladná kromě hlavního hudebního, kvalitního dětského a zmíněného stánkového „programu“ byla také o krásném prostředí a výhledech v Beskydech. A jako skvělé osvěžení se ukázala říčka Čeladenka s upraveným břehem k posezení i koupání u menšího splavu hned za plotem areálu, „Kdo má festivalový náramek, může chodit vodě a zpět, jak chce…“ poznamenal k tomu člen ochranky.