Vedle známých hitů své dosavadní kariéry bude Kiss prezentovat nové skladby z nového alba Sonic Boom.

Kytarista Paul Stanley k tomu říká: „Minulé turné byl pouhý začátek. Sonic Boom Over Europe přinese novou scénu, nový program, nové kostýmy a také nové album. Představíme živě kompletní historii kapely Kiss. Chcete to nejlepší, tak to dostanete.“

Další z matadorů kapely Gene Simons dodává: „Právě teď, víc než kdykoliv předtím, chtějí Kiss rozhýbat planetu Zemi.“

Nacistické blesky v názvu kapely? Nesmysl!

Legenda světového glam rocku a jedna z průkopnických kapel hororově pojaté bombastické jevištní show odstartovala svou hvězdnou dráhu v roce 1973 v New Yorku. U jejího zrodu stáli zpívající basista Gene Simmons a zpívající kytarista Paul Stanley, kteří spolu působili v kapele Wicked Lester. Oba jsou potomky židovských rodin uprchnuvších před nacismem ze střední Evropy. Pročež občasná obvinění, že dvojice písmen S v logu kapely, připomínající blesky, má být reminiscencí znaku SS, jsou zcela absurdní. Formaci Kiss v začátcích existence doplnil bubeník Peter Criss a excentrický kytarista Ace Frehley.

Skupina od počátku razila jasný a hmatatelný styl i image. Hudba se pohybovala na rozhraní glam rocku a dobového hard rocku s jednoduchými údernými slogany. Členové kapely používali výrazný make-up, kostýmy a bombastickou jevištní show. Vodítkem byla jak prezentace New York Dolls a Alice Coopera, tak Simmonsova zamilovaná komiksová literatura.

V roce 1974 skupina Kiss debutovala eponymním albem, po němž v rychlém sledu následovala nejvýraznější alba její kariéry jako Hotter, Than〜Hell, Dressed To Kill a další.

Odložené masky a vyměnění členové

Na prahu osmdesátých let muzikanti Kiss odkládají masky a kostýmy a s vervou se vrhají do proudu formujícího se streetrocku.

Dochází i k personálním změnám. Vedle cílevědomých kapitánů Simmonse a Stanleyho jsou alkoholické a drogové excesy druhých dvou členů kapely natolik neúnosné, že dochází k jejich výměně. Na místo Petera Crisse nastoupil v roce 1980 Eric Carr, který byl v řadách kapely až do své předčasné smrti 24. listopadu 1991, kdy podlehl rakovině.

Kytarista Ace Frehley musel být už při nahrávání předcházejících alb občas ve studiu nahrazen. Kapelu ovšem oficiálně opustil v roce 1982. Jeho místo zaujal Vinnie Vincent, poté krátce Mark St. John a v prosinci 1984 Bruce Kulick.

I v osmdesátých letech se kapela Kiss zejména v Americe těšila velké přízni publika například s albem Lick It Up. Spekulace o možném návratu k původní sestavě však nikdy neutichly. Mezitím zesnulého Carra nahradil renomovaný bubeník Eric Singer a sestava působila až do počátku roku 1996, kdy ke znovuspojení původních členů Kiss skutečně došlo. Znovuspojení oficiálně trvalo do roku 2002 a přivedlo Kiss i na dvě koncertní návštěvy Prahy, která se opakovala loni v červnu.

Ostrava zažije Kiss poprvé v příštím roce. Vstupenky na koncerty jsou už ode dneška v předprodeji.