Třetí ročník Letní divadelní školy (LDŠ) nabídne i letos pestrý program, který se uskuteční nejen v Divadelním klubu Divadla Jiřího Myrona, ale také v dílnách Národního divadla moravskoslezského (NDM) či v Divadle Antonína Dvořáka.

Tradiční workshopy

Náplní celodenního semináře, který se koná 27. srpna, jsou vedle workshopů k jednotlivým inscenacím třeba prohlídka dílen NDM se šéfem výpravy Davidem Bazikou či ukázky z Janáčkovy opery Káťa Kabanová v netradičním podání hudebního ředitele opery Roberta Jindry a dramaturga Daniela Jägera.

„Letní divadelní škola je pro pedagogy výjimečnou příležitostí proniknout do zákulisí a zároveň poznat jednotlivé procesy vzniku inscenace a také různé možnosti aktivit s dětmi a studenty. Účastníci LDŠ se tak setkají s osobnostmi NDM včetně šéfů jednotlivých souborů či ředitele Jiřího Nekvasila a my máme šanci získat cennou zpětnou vazbu, aby spolupráce byla co nejefektivnější," vysvětluje koordinátorka speciálních projektů v NDM Dita Eibenová.

K TÉMATU:

Letní divadelní škola pro pedagogy při Národním divadle moravskoslezském (LDŠ) byla založena v roce 2011 a je určena pedagogům základních a středních škol Moravskoslezského kraje. Smyslem LDŠ je přiblížit pedagogům divadelní práci, vybrané inscenační tituly, poskytnout jim metodickou podporu a obohatit se oboustranným dialogem.