„Rekordní loňská návštěvnost nás utvrdila v tom, že areál pod vysokou pecí už není pro Majáles dostačující. Věřím, že jsme udělali krok správným směre, a návštěvníci tak získají prostor pro odpočinek i zábavu," vysvětlila důvod změny hlavní organizátorka akce Veronika Snopková.

Pro návštěvníky bude připraveno pět scén s programem napříč hudebními styly.

„Hlavní scéna se opět zaměří na známá jména a interprety, kteří lidi baví a na pořádné outdoorové akci nesmí chybět. Vystoupí i vítěz ostravského kola University Band Contest," uvedla hlavní dramaturgyně Barbora Žembová.

Letos se na pódiích objeví kapely Slza, Vypsaná fiXa, Smola a Hrušky, Poletíme?, ostravští TTIOT, Counterstrike, Skywalker, Khomator, Walter Schnitzelsson (SK), Smack DJ set, Skyline a další hudební interpreti, které budou organizátoři akce postupně zveřejňovat.

Chybět by neměly ani mladé ostravské kapely.

Oficiální zahájení majálesového měsíce je naplánován už na 6. dubna a uskuteční se v centru na Masarykově náměstí. Součástí bude odpolední program pro děti i dospělé, benefiční venčení pejsků z útulku nebo ochutnávka netradiční kuchyně.

Doprovodný program potrvá celý duben. Během něj se studenti i veřejnost můžou zúčastnit koncertů, literárních akcí, odpočinkových nebo sportovních aktivit.

„Tradiční majálesový průvod v maskách projde centrem Ostravy 4. května až do Dolní oblasti Vítkovic, kde všechny účastníky čeká soutěž o nejlepší masku. Tématem letošních kostýmů jsou hvězdy filmového plátna. Soutěžit se bude o hodnotné ceny partnerů v čele s několika zahraničními zájezdy," dodala Veronika Snopková.

Organizátorem ostravského Majálesu je opět Stavovská unie studentů.