Ne náhodou se předevčírem v ostravském CineStaru uskutečnila předpremiéra nového českého filmu Chyťte doktora režiséra Martina Dolenského. Je to příběh mladého nadějného gynekologa, který žije se svou ženou a má malé dítě.
Jednoho dne se ovšem probudí, vyrazí do práce a jako první narazí na svou milenku, která je těhotná. Zatímco on ji chce poslat rovnou na sál, ona zavolá jeho ženě a Michalův závod s časem může začít. Do toho všeho musí ještě stihnout zápas v ragby a televizní pořad o výhodách a nevýhodách monogamních vztahů…
Ve filmu sledujeme celkem tři varianty tohoto dne, kdy v té první se Michal vrací k ženě, ve druhé zůstává u milenky a ve třetí neudělá ani jedno, ani druhé… Hlavní role ztvárnili Michal Malátný ze skupiny Chinaski a Tatiana Vilhelmová. Michal Malátný byl v úterý v Ostravě v jedinečné dvojroli: jako host předpremiéry nového snímku a také jako frontman skupiny Chinaski, která s velkým úspěchem vystoupila v hale Sarezy v Ostravě-Porubě téhož dne večer…
Na tiskové konferenci v ostravském CineStaru k tomuto novému filmu jsme se nejprve zeptali debutujícího režiséra v oblasti hrané tvorby Martina Dolenského, proč si vybral právě Michala Malátného.
„Chtěl jsem, aby Chinaski alespoň na chvilku nehráli, vždyť je nemusím pořád všude poslouchat, takže jim vezmu zpěváka alespoň na dva měsíce, ale to myslím v žertu.
Skutečný důvod, proč jsem si vybral Michala Malátného do hlavní role, byl jednoduchý: hledali jsme herecký typ, který doposud není u nás úplně tak zastoupený.
Náš film pracuje s trošku jiným typem humoru, než je možná v současném českém filmu zvykem. Hledali jsme typ rošťáka, ale také toho, kdo udrží sympatie publika, přestože má průser na krku, ale tvář, kterou bude mít divák rád během celého filmu, ale na druhé straně také ji nebudou moc litovat, což podle mého názoru Michal splnil perfektně…“
A jaké to bylo pro Michala Malátného, vrátit se ke své původní herecké profesi?
„Bylo to velice těžké, protože herectví jsem vystudoval, divadlem jsem se živil v letech 1992 až 1999, ale jako herec jsem před kamerou nikdy v podstatě nestál kromě několika malých štěků, anebo když jsme natáčeli videoklip, takže pro mě to bylo úplně něco nového a je to úplně jiný druh herectví před kamerou. Měl jsem z toho velký strach.
Ale přece jenom, když vám někdo nabídne hlavní roli ve filmu, tak to se neodmítá.
Poté jsme čtyři roky řešili scénář, sháněly se peníze a posléze jsem si přál, aby to nedopadlo, aby se finance na natáčení nesehnaly.
Neboť jsem si říkal: Kam se cpeš, vždyť herci, kteří jsou v dalších rolích obsazeni, hrají minimálně každý večer divadlo.
Nakonec kolegové peníze sehnali. Byla to pro mě velmi silná zkušenost, a i kdybych v životě už nikdy nic nenatočil, tak jsem spokojený, že jsem zažil takový druh práce a natáčení mě hodně bavilo,“ říká o své nové filmové roli Michal Malátný, který nezklamal ani v úterý večer v hale Sarezy v Ostravě-Porubě, kde Chinaski s velkým úspěchem účinkovali.