Hlavního hrdinu Georgese Duroye bezcharakterního muže, který pomocí intrik a zneužívání žen stoupá po společenském žebříčku ztvární Vojtěch Říha. „Georges si je vědom svých předností i slabin a dokáže toho využít. Jeho vztah k lidem a konkrétně k ženám je hrůzostrašný a jen těžko lze hledat nějaké kladné stránky. Je to ale bezesporu zajímavá figura a baví mě sledovat, kam až je schopný zajít,“ říká o své postavě Vojtěch Říha.

Současnou interpretaci klasického díla uvedou Bezruči v režii mladého režiséra Michala Skočovského.

„Při uvažování nad inscenací Miláčka jsme se s režisérem bavili o žánrech středověké morality a frašky říznutými trochou grotesky. Pochopitelně jsme se nemohli ani pokusit převést na jeviště celý příběh v jeho složitosti, chtě nechtě jsme museli redukovat,“ přibližuje pojetí klasického románu u Bezručů dramaturgyně Kateřina Menclerová.

V dalších rolích se objeví Pavla Gajdošíková, Kateřina Krejčí, Markéta Haroková, Markéta Matulová, Milan Cimerák, Dušan Urban a Lukáš Melník. Inscenátoři vycházeli z překladu Dany Melanové. Maupassantův román zdramatizovala Kateřina Menclerová, dramaturgyně inscenace, spolu s režisérem Michalem Skočovským. Kostýmy navrhla Lucie Šperlová. Autorem scény je Tom Ciller. Pod hudbou k inscenaci je podepsán hudebník Ivan Acher, pro kterého je to v letošní sezoně již druhá spolupráce s Divadlem Petra Bezruče v řadě, hudbu složil i k inscenaci Maryša.