KDY: sobota od 10 do 20 hodin, neděle od 10 do 16 hodin
KDE: Areál Dolní oblasti Vítkovice
ZA KOLIK: Na místě jsou vstupenky za 220 korun, děti do 15 let vstupné neplatí.

Nechybí ani móda, knihy nebo šperky. Každý produkt na festivalu si návštěvníci mohou objednat i už přímo koupit.

Součástí přehlídky jsou jako obvykle přednášky, workshopy, výstavy, neformální setkání se špičkovými tvůrci.

„V sobotu 23. listopadu se návštěvníci potkají s profesorem UMPRUM a ikonou českého interiérového designu Jiřím Pelclem, seznámí se s mladými designéry Borisem Klimkem, Lukášem Novákem nebo Michalem Riabičem, ale také s prací renomovaného studia Najbrt,“ přibližuje ředitelka přehlídky Karolína Skórková s tím, že v artových expozicích si na své přijdou milovníci skutečných designových lahůdek.

„Vůbec poprvé se nám podařilo pozvat do Česka slavné japonské designéry, kteří budou v rámci zcela nové TOKYO STAGE v Gongu k dispozici až do neděle na přednáškách i workshopech o ty je už nyní velký zájem. Návštěvníci budou moci být součástí tradičního japonského čajového obřadu, nakoupit v pop-up shopu japonské designové produkty nebo vidět při práci špičkového japonského grafika či karikaturistu. Meat Design celou japonskou sekci připravil ve spolupráci s Česko-japonskými centry kurátor Lukáš Holinka, grafický designer a velký propagátor japonské kultury a designu u nás. Já sama se velmi těším, bude to opravdu unikátní prostor,“ přibližuje dále Karolína Skórková.

Poprvé letos vyhlásil Meat Design Ostrava soutěž pro studenty o nejlepší prezentaci designového produktu. „Přihlášek přišlo 47 a porota je v těchto dnech hodnotí. Na konci týdne vybere osm nejlepších a tyto práce budou vystaveny na Meat Design. Vítěze soutěže vyhlásíme v sobotu 23. listopadu. Pro zajímavost dostane cenu 500 eur a bude mít šanci začít spolupracovat s firmou z Moravskoslezského kraje,“ přiblížil člen poroty a architekt přehlídky Ondřej Turoň.