„Na Colours zazněly skladby, které jsem napsal ještě v devadesátých letech, novější z mé sólové dráhy, ale i ukázka písní z posledního alba Sám se sebou z roku 2017,“ uvedl loni Michal Hrůza. Smyčce jeho písním evidentně svědčily a zpěvák si produkci svých hitů i méně známých skladeb evidentně užíval. Prostě žádná hrůza, ale skvělé koncerty. O tom, že to nebyla planá slova, svědčí jeho blížící se miniturné s Janáčkovou filharmonií.

Ten, kdo tě miloval

Jeho písničky díky filmu a televizi znají i ti, pro které dění na hudební scéně není zrovna prioritou. V programu nebude chybět třeba ta, která je znělkou oblíbeného televizního seriálu Vyprávěj s názvem Budu ti vyprávět. Nebo titulní píseň Hřebejkova filmu Zakázané uvolnění či další povedená filmová písnička k romantické komedii Pohádky pro Emu.

A zdá se, že se Michalovi „u filmu“ líbí, protože dva dny po jeho ostravském koncertu - 8. listopadu - se chystá premiéra filmu Ten, kdo tě miloval, k němuž s Annou K nazpíval duet.

„Láska je věc, bez které nemůžeme existovat. Je jedno jestli je teď, jestli jsme ji prožili včera, nebo ji zažijeme zítra… Anna K se mnou nazpívala píseň k filmu Ten, kdo tě miloval. Děkuju Ti, Anno K. Tolik let si říkáme, že si spolu zazpíváme, tak jsme se konečně dočkali", svěřil se Michal Hrůza.

„A protože si koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO) v Gongu nacházejí stále více příznivců, posluchači se mohou těšit na jejich pokračování i v této sezóně,“ sdělila Deníku Jana Knižátková, mluvčí JFO A kdo kromě Michala Hrůzy přijal pozvání tentokrát?

„Přijede Vojta Dyk s B-Side Bandem, který po loňském turné označovaném slovy – charismatický projev, dokonalý zpěv, výtečná kapela, skvělá show a originální stage, chce s koncerty více šetřit, proto jsme rádi, že je v Ostravě přivítáme. Dále to bude ještě vánoční koncert s Martinem Chodúrem a Aneta Langerová, jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček, která svou originální image vystavěla na vlastních písních,“ dodala Jana Knižátková.