Letošní ročník bude hostit například Thálií oceněného mima Radima Vizváryho v doprovodu akrobatické skupiny Losers, ale dojde například také k interaktivnímu představení, ke kterému budeme potřebovat vlastní mobil. Na jeden večer se také otevře bývalý obchodní dům Ostravica. To vše je zatím pouhé lákadlo na letošní ročník MOVE Festu, který proběhne od 7. do 11. října v ostravském centru Cooltour, Domě kultury města Ostravy nebo právě bývalém nákupním svatostánku.

Zmíněný Radim Vizváry program letošního ročníku otevře. Na pódiu Domu kultury města Ostravy stane s akrobatickou skupinou Losers v ojedinělém představení Heroes, které vzniklo pod režijním vedením šéfa činohry Národního divadla Daniela Špinara. Ve stejný večer poté divákům nabídne program mezinárodního pohybového festivalu světovou premiéru tanečního představení Brave New Life. Projekt vede Kulturní centrum Cooltour ve spolupráci s Tabačka Kulturfabrik Košice.

„Letošním tématem festivalu je „New life“, tedy v překladu nový život. Po velmi zvláštním jaru tohoto roku jsme se rozhodli zaměřit se na představení pojednávající o hledání cesty k sobě samému, jakémsi sebepoznání. Podle původního plánu by v těchto dnech festival pomalu končil. Jsem si ale jistá, že náš nový podzimní program opět nadchne nejen umělce z Ostravy, ale také aktivní místní diváky, kteří se nebojí možná trochu experimentovat a navštívit ojedinělá představení,” uvádí ředitelka festivalu Jana Ryšlavá.

Tento festival, který je kombinací tance, nového cirkusu, pohybového umění i fyzického divadla, zastihla koronavirová situace úplně stejně jako jiné hromadné kulturní akce. O to více budou pořadatelé apelovat na atraktivitu celého programu, který například zakončí speciální site-specific projekt v režii tanečnice, režisérky a spisovatelky Miřenky Čechové, který pořadatelé umístili do prostor bývalého obchodního domu Ostravica.

Již nyní si budou moci příznivci tohoto umění kupovat vstupenky. Budou v předprodeji přes GoOut.net od 27. května 2020. Cena vstupenek začíná na 100 Kč, zároveň se však může u jednotlivých představeních lišit.