Vystoupí v doprovodu skupiny Indigo, s níž natočil celkem dvacet jedna hudebních alb a společně s Mekym Žbirkou a Richardem Müllerem se tak zařadil k nejúspěšnějším a nejdéle působícím slovenským interpretům.

Už jeho debutové album z roku 1984 Chráň svoje bláznovstvá vyvolalo obrovský ohlas, který Nagymu v následujícím roce zajistil prvenství v soutěži Zlatý slavík. Jednoduché texty a chytlavé melodie byly jako nová krev vlitá do žil československého populáru. Mnoho jeho písní od té doby téměř zlidovělo, hity jako Waikiki Raga, Láska je tu s nami, Kristínka iba spí, Chráň svoje bláznovstvá či Psi sa bránia útokom, kterou nazpíval společně s Jožo Rážem, zná snad každý bez rozdílu věku.

Byť je Peter Nagy v současné době spojován spíše s dráhou fotografa, na muziku nezapomíná. Před dvěma lety si ke svým padesátinám vydal velice úspěšné dvojalbum Labutě a havrany, které kritika přijala kladně, hlavně pak vyzvedla druhý „kotouč“ z balíčku, koncipovaného jako Best of v unplugged verzi. Koncert Petera Nagyho začíná v DK města Ostravy v 19 hodin, předprodej vstupenek byl již zahájen a lze si je i rezervovat na www.dkmoas.cz.