Atmosféru přátelského posezení u táborového ohně navodí koncert Jana Nedvěda a skupiny Příbuzní, který se jako jediný v Ostravě uskuteční v úterý 26. června. Na své si tedy přijdou hlavně příznivci folku v podání písničkáře, kterého má v oblibě už druhá generace posluchačů. „Příliš se neví, že Jan Nedvěd začínal svou hudební dráhu v beatových kapelách, teprve později se etabloval jako člen trampské skupiny Toronto, která se záhy přejmenovala na Brontosaurus. Na vrchol popularity vynesly Nedvěda zejména jeho vlastní písně, z nichž mnohé už téměř zlidověly. První Nedvědovo album vyšlo pod názvem Na kameni kámen v roce 1985, v následujících letech jich písničkář vydal přibližně třicet, z nichž asi polovinu natočil se skupinou Spirituál kvintet, ve které řadu let hostoval,“ říká Miroslav Sehnal, dramaturg hudebních pořadů Domu kultury města Ostravy.

U příležitosti svých padesátých narozenin uspořádal koncert v Praze na Strahově, kde si jeho písně přišlo poslechnout i zanotovat více než sedmdesát tisíc lidí.

Příslib pohodových letních večerů si s vyprávěním a písněmi Jana Nedvěda můžete v Domě kultury města Ostravy vychutnat 26. června od 19 hodin.