Podle něj strana Nohavicovi za možnost využít jeho píseň nic neplatí. „U pana Nohavici nešlo primárně o podporu nějaké politické strany, ale o vyjádření jeho názoru na společnou evropskou měnu," řekl Zahradil. O využití grafických motivů z národních bankovek strana jednala s manželkou zesnulého výtvarníka.

V textu Nohavicovy písně se zpívá: „Když mám v kapse euro dycky, bývám z toho neurotický. Ono tohle euro-dílo nic dobrého neurodilo." Následuje pasáž, v níž slezský písničkář vyzdvihuje výhody národních měn před společným evropským platidlem.

Zahradil uvedl, že nápad na využití písně mělo několik členů ODS společně. On sám prý však s Nohavicou o zapůjčení skladby nevyjednával. Písničkáře potkal zhruba před rokem, kdy s ním hovořil o politice. Zahradil včera řekl, že se s Nohavicou v lecčems shodli.

Podle průzkumu EUvox, který provedl Sociologický ústav Akademie věd, je více než třetina Češek a Čechů pro to, aby země euro nikdy nepřijala. Necelá polovina lidí míní, že by naopak republika měla společnou evropskou měnu mít. Nejvíc euro odmítají ti, kteří mají blízko ke Svobodným, Úsvitu a ODS. Přiklánějí se k němu naopak ti, kdo se shodují se stranou Zelených, TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD.