Českému rozhlasu Ostrava slouží od včerejška nové vysílací studio se samoobslužným provozem. „Novými technologiemi vybavené studio bude sloužit primárně k postprodukční výrobě pro regionální stanice, ale umožní také vstupy na celoplošné okruhy.

„Studio využijeme pro hosty Radiožurnálu, Dvojky, Plus a k vysílání regionálních pořadů na celoplošných okruzích. Nabídne také důstojný prostor pro setkávání zejména regionálních osobností. Tímto Český rozhlas pokračuje ve zkvalitňování a podpoře svého regionálního vysílání, na které klademe velký důraz," uvedl Josef Podstata, ředitel regionálních studií Českého rozhlasu Ostrava a Olomouc.

Podle jeho slov rekonstrukce vysílacího pracoviště na odbavovací studio se samoobslužným provozem trvala téměř tři měsíce a kromě výměny technologie si vyžádala také stavební úpravy a řešení dnes již nevyhovující prostorové akustiky, která v těchto prostorách byla od roku 1947.

„Český rozhlas pokračuje touto rekonstrukcí v podpoře regionální tvorby a modernizuje technologie napříč regiony," uvedl ředitel Techniky Českého rozhlasu Karel Zýka.