Tolik lidí na tomto festivalu nikdy před tím nebylo. Jedenáctý ročník akce směle atakuje hranici třiceti tisíc návštěvníků, pokračovat totiž v areálu industriální památky bude ještě dnes a zítra.

„Festival zatím probíhá velmi dobře, lidé reagují na nový areál pozitivně. Nápor návštěvníků se daří zvládat, zároveň se snažíme reagovat na některé nedostatky, které se vyskytly v souvislosti s přestěhováním na nové místo," řekl Deníku mluvčí Colours Jiří Sedlák.

Mezi věcmi, které se v průběhu festivalu dolaďují, patří podle něj například to, že se na kamenitý terén položily gumové podložky, jež tvoří cesty, které snadněji zvládnou projet vozíčkáři. Doplňuje se i osvětlení areálu, protože po setmění byla některá místa industriální památky tmavá.

„Letos máme dvakrát více mobilních toalet než loni, přesto se ukázalo, že jejich kapacita nestačí. Proto jsme posílili vozy, které budou přeplněné záchody vyvážet," přiblížil Sedlák další z rychlých opatření vyvolaných vývojem situace.

Sobotní program na festivalu bude patřit hned několika hvězdám. Na hlavní scéně se představí Alanis Morissette, ZAZ nebo Animala Collective. Skvělou zábavu ale slibují i další scény, jako například velmi oblíbená stage pod vysokou pecí č. 1, kde se dnes představí například Charlie Straight. 

Hlavní magnet druhého dne bylo vystoupení fenomenálního amerického zpěváka Bobbyho McFerrina

Colours, den druhý. Bobby McFerrin

V moravskoslezské metropoli má tato ikona současné world music velkého příznivce. Je jím „ostravský McFerrinem" zpěvák Patrik Kedzierski, který si říká Patrik Kee. Se svým slavným vzorem se už Patrik setkal přímo na pódiu, kde si také spolu dokonce zazpívali.

„Při loňském koncertu v Brně na vystoupení Bobbyho McFerrina jsem seděl blízko účinkujícího. Když vyzval, aby si z publika někdo přišel s ním zazpívat, neváhal jsem a směle vyskočil. Bobby mi podal ruku a vybídl mě, abych začal zpívat libovolnou píseň. Tak jsem začal zpívat Hallo, Africa a on se postupně přidal a hlasově mě doprovázel. Pak zase začal zpívat jinou píseň on, a já se přidal. Bylo to něco neskutečného, zážitek, na který do smrti nezapomenu," nadšeně vzpomínal Patrik Kee, který si do svého repertoáru zařadil právě některé Bobbyho písničky.

„Vystupuji se skupinou PEER, ale v poslední době také sólově," prozradil dále Deníku Patrik Kee. „Bobby McFerrin je mým velkým vzorem. „Samozřejmě, že na jeho dnešní vystoupení v Ostravě se moc těším. Nechtěl bych to zakřiknout, ale podle příslibu pořadatelů bych se prý mohl na Colours of Ostrava osobně s Bobbym McFerrinem osobně sejít, tak snad to vyjde. Bylo by to úžasné," natěšeně říká Patrik Kee, který vystoupí na Colours v rámci doprovodných programů a také na Festivalu v ulicích.