Už třetí ročník festivalu Město v pohybu v těchto dnech naplní kulturní centrum Cooltour. Návštěvníci mají možnost vyzkoušet si lekce tance, i se dozvědět něco nového o svém těle v podobě konzultace s odborníky.

„Kapacity nejsou ještě naplněny a lístky jsou stále v prodeji přímo v místě konání," uvedl jeden z organizátorů Petr Kiška. Zájemci si mohou zakoupit permanentku na celý týden a v rámci jednotlivých seminářů připravit vystoupení, které bude završením celého týdne. Mezi nabízené semináře patří jóga, balet, jazz tanec a další. „Festival pohybu v Ostravě dlouhá léta chyběl. V jiných městech je takovýto intenzivní týdenní program běžnou součástí kultury," řekl Kiška.

Zájemci o letní pohybovou zábavu mají k dispozici velký výběr kvalitních lektorů. Jedním z nich je i baletka Markéta Pospíšilová, která v současné době působí v Národním divadle moravskoslezském a nasbírala zkušenosti ze stáží po celém světě. „Hodiny přizpůsobuji příchozím. Důležité je pracovat se skupinou přesně podle toho, na jaké je úrovni," popsala svůj workshop Pospíšilová.

Účastníci si možnost pohybu a tance chválí. „Celý život tanec miluji a v poslední době mi chybí. Tento projekt je pro mě skvělou příležitostí, jak se odreagovat a zatančit si," sdělila návštěvnice Alena Nováková. Možnost zapojit se není nijak omezena a program je určen pro širokou veřejnost „Minulý rok se kurzu baletu zúčastnila starší paní, která celý život chtěla tančit. Ve společnosti milovníků tance nejde o věk, ale o pohodu a dobrou náladu," vzpomínala účastnice Dana Vítová.

Akce bude probíhat do neděle 12. července v areálu kulturního domu Cooltour. Bližší informace je možné nalézt na internetových stránkách www.moveostrava.cz.

Markéta Humplíková