Bohaté hudební menu lákalo návštěvníky do areálu už krátce po čase oběda a první ze známých kapel – Mňága a Žďorp od třetí hodiny odpolední roztančila před hlavní scénou už velmi početné publikum.

„Letos je to tady perfektní, oproti loňsku tu nejsou takové tlačenice, člověk si může dát v klidu bez fronty pivo, poslechnout si dobrou hudbu i se pobavit s kamarády," pochvaloval si slavnosti Martin Pokorný z Ostravy.

Slavnosti Ostravaru 2014.

A zatímco v pivní nabídce si mohli návštěvníci vybírat z nabídky světlých piv nebo z pro slavnosti speciálně uvařené třináctky Černé Barbory, na hudebních scénách se střídali další zajímaví interpreti. Když v sedm hodin nastoupil Tomáš Klus, notovaly si s ním tisíce lidí.

Po Billovi ohňostroj

Zlatou tečkou pak byl ještě koncert kapely Divokej Bill, po kterém oblohu rozzářil ohňostroj.

Na všechny pak čekalo velké překvapení. Hned poté, co Klus dozpíval, se na střeše přilehlé patrové budovy objevila kapela Kryštof a rozjela nečekaný a zhruba tři čtvrtě hodiny trvající koncert, který už tak dobře naladěné publikum dostal do úplného varu.

„Bylo to úžasné. Těšila jsme se na kapely, které měly být na programu, ale to, že Kryštof přidal koncert ze střechy, jako kdysi hráli Beatles, to byla úplná pecka. Jsem nadšená," konstatovala jedna z návštěvnic akce, když před desátou hodinou opouštěla areál pivovaru. 

Slavnosti Ostravaru 2014.

Slavnosti Ostravaru 2014.

Slavnosti Ostravaru 2014.
Více snímků z akce najdete v přiložené fotogalerii.