VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE rozhovor s ředitelkou Colours of Ostrava. Co považuje za malý zázrak?

Ostrava - Na jakou hvězdu letošního festivalu Colours of Ostrava se těší sama jeho ředitelka Zlata Holušová? Budou parkoviště v novém areálu hlídána? Na tyto a další otázky odpovídala v našem ON-LINE rozhovoru ve středu od 12.00 hodin.

26.6.2012
SDÍLEJ:

Zlata Holušová v ostravské redakci Deníku.Foto: Deník/Miroslav Kucej

Dobrý den, hlásíme se trochu netradičně z redakce Deníku. Dnes na Vaše dotazy bude odpovídat ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová (ZH). Bez dlouhých řečí přejdeme hned k první vaší otázce:

12.01 ZH: Především zdravím všechny příznivce festivalu :-)

12.03 Eva: Mám dotaz. Budou moci nějak lidé korzovat mezi areálem festivalu a centrem města? Stodolní apod? Tak jak tomu bylo loni? Nebo je nový areál daleko od centra. Děkuji. Eva z Hradce

ZH: Určitě mohou vycházet z areálu jak se jim zlíbí, vzdálenost do centra města je cca 15.min. pěšky, nebo 3 stanice tramvají, která stojí hned u areálu. Opět budou pásky, takže se můžete volně pohybovat a během poledne si zajít například na Festival v ulicích do centra.

12:07 Pepa: Hezký den, chtěl bych se zeptat, jestli vám nebude smutno po areálech Černé louky a Slezskoostravského hradu?

ZH: Kdykoliv kolem něho jedu autem, tak už je mi smutno, ale myslím si, že není všem dnům konec a jednou třeba propojíme stávající i starý areál. Nicméně ten nový je natolik inspirativní, že se těšíme i do nových prostor.

12.11 Alexis: Čí to byl nápad - ty nové ekologické plastové kelímky?

ZH: Celý náš tým po nich touží už léta, kdy jezdíme na festivaly do zahraničí, kde to funguje už běžně a jsou s tím výborné zkušenosti. Sama mám dodnes jako suvenýr plastový kelímek z Rudolstatu. Nevíc vás to nijak neomezuje, kdykoliv ho můžete vrátit a vyměnit za nový. Věřím, že se kelímky osvědčí i v Ostravě a areál bude tím pádem čistší.

12.16 Petr Novák: Necítíte občas únavu paní Zlato? Jak vnímáte konkurenci, které je čím dál víc?

ZH: Samozřejmě, že únavu cítím dost často, ale opět jsem si ověřila, například při mé nedávné návštěvě španělské Primavery, že když hraje dobrá hudba, tak vydržím do tří rána běhat po festivalu stále ještě v pohodě. Nohy mě bolí, jen když mě hudba nebaví :-)

Konkurence si moc nevšímám, protože na to ani není čas a vidím spíše v zahraničí jako inspiraci. Navíc mnoho festivalů s obdobným formátem není ani v Evropě.

12.21 Renáta: Jak vám bylo, když jste se dozvěděla, že Bjork nevystoupí? Jak vám to oznámila?

ZH: Já jsem tuto špatnou zprávu dostala během svého pobytu v Asii, takže největší problém pro mne bylo sehnat okamžitě internet a začít jednat. Nebylo to jednoduché a asi tomu nebudete věřit, ale telefonovat ze Srí Lanky z jejich SIM karty po celém světě bylo levnější než volat z Čech na Slovensko. Ale nakonec současnou náhradu Mogwai a Infected Mooshrom jsem našla až po návratu do Čech. Bylo to tvrdých 14 dní práce pro náš produkční tým. Museli jsme oslovit asi 150 kapel, než jsme našli ty pravé. Termín byl opravdu zdrcující. 

12.23 Karlos: Slyšel jsem, že letos máte rekordní rozpočet. Můžete proradit kolik takový festival jako je Colour stojí a co je na jeho pořádání nejdražší? Děkuji.

ZH: Ano, s rozpočtem jsme se vyšplhali už přes padesát milionů a samozřejmě nejdražší je program. 

12.25 Iveta: Co baví šéfku festivalu jako Colors baví nejvíc za muziku?

ZH: Na to se mi těžko odpovídá, protože zodpovědně můžu říct, že mě baví všechny zahraniční kapely, které na Colours máme. A protože mi domů neustále chodí spousty cédeček, neustále poslouchám novou a novou hudbu a opravdu se pohybuji ve všech žánrech, které jsou i mantinely festivalu Colours. Ale na pustý ostrov bych si vzala cedéčka Stephana Micuse.

12.27 Lukáš: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, vychováváte si už svého nástupce? A popřípadě na jakou hvězdu Colours se těšíte nejvíce, a co doporučíte návštěvníkům, neuvažovala by jste třeba udělat takový "mini program" co doporučujete navštívit?

ZH: Už mě posíláte do důchodu :-)? V našem dramaturgickém týmu je nás více a jsou tam i zastoupeny nejmladší ročníky, takže se nebojte :-) 

Nejvíce se těším asi na Antonyho and Johnsona, protože to že jsme ho získali na festival, je malý zázrak, vzhledem k tomu, že koncertuje velmi málo a jeho hlas označil za andělský například i Lou Reed. On vůbec ten pátek je z dramaturgického hlediska pro nás až neuvěřitelný, protože ani Bobbyho Mc Ferrina nenajdete na žádném festivalu v Evropě a The Flaming lips na závěr je skutečně omračující koncert i po vizuální stránce. Ne nadarmo je označen za jeden z desítky nejlepších koncertních show na světě. 

Miniprogram nedokážu udělat, protože i na nové Fresh scéně jsou tak skvělé koncerty, že bych jim dala přednost i před hlavními hvězdami. Myslím si, že nejlepší způsob, jak si udělat miniprogram je naposlouchat si kapely na našich stránkách www.colours.cz. Já bych jinak doporučila všechno, protože jsem si jista každou zahraniční kapelou, kterou na festivalu máme. Ale česká scéna je také velmi reprezentativně zastoupena, těším se i na nové mladé kapely, které budou hrát v areálu Hlubiny, což je celý komplex sálů, kde si budete moci při hudbě odpočinout a třeba i sednout.

12.41 Michal: Dobrý den, nejprve mi dovolte poděkovat za krásný a jedinečný festival. Chtěl bych se zeptat jestli pro nás ještě chystáte nějaké překvapení v programu. Ptám se proto, že čtvrteční program na hlavní stage začíná podezřele pozdě.

ZH: Žádná překvapení už nechystáme, čtvrteční program na hlavní stage začíná později, protože všechny kapely zde vystupující potřebují tmu pro svá vystoupení a také je to otvírací den, kdy ještě mnozí z vás mohou být v pracovním cyklu. Nicméně program se rozbíhá na dalších scénách už od šesté hodiny.

12.46 Jan Pospíšil: Dobrý den, zajímalo by mě, jak se Vám a Vašemu týmu spolupracovalo s vlastníky Vítkovic resp. přímo s panem Světlíkem. Jak na Vás osobně působí a jestli je organizace v Dolní oblasti z tohoto pohledu složitější než tomu bylo na Černé louce… Díky za odpověď a díky za Coloursy, chloubu ostravské kultury. Držím Vám moc palce! Honza

ZH: S panem Světlíkem a celým jeho týmem se nám pracuje až neuvěřiteloně fantasticky. Jsou to všechno inteligentní dříči, kteří pracují od nevidím do nevidím a problémy jsou pro ně proto, aby se řešily. Nic pro ně není nemožné a i proto můžeme festival v tomto rekordně krátkém čase připraveném areálu realizovat. Organizace je pro nás neskonale složitější, po všech stránkách, protože všechno musíme nadefinovat znovu a nemůžeme příliš spoléhat na zkušenosti z minula. Držte nám palce, abychom neudělali moc chyb :-) a děkujeme za podporu.

12.50 Petr: Jak to bude na letošních colours vypadat s hygienickým zázemím, budou v areálnu nějaké rozumné záchody a sprchy?

ZH: Všechny mobilní toalety jsme navýšili o dvacet procent a sprchy jsou navýšeny o padesát procent. Samotný areál nabízí spoustu toalet uvnitř budov, například v Gongu a šesté ústředně. V areálu budou k dispozici na třech místech i korýtka s pitnou vodou + voda bude samozřejmě k dispozici i v kempu. V kempu bude také nonstop kavárna i s čerstvým pečivem.

12.54 Eva: Dobrý den. Moc děkuji za organizaci parádního festivalu, za jehož účinkujícími nemusím lítat kdesi po světě, ale mám je tady pěkně pohromadě a za bukem ! :-) Přesto budu na jednotlivá vystoupení muset dojíždět autem. I když je staré, je pro mě životně důležité a proto mám dva dotazy: jsou parkoviště nepřetržitě hlídaná, případně kde jsou hlídaná a kde ne ? Když budu mít předplaceno parkovné na všechny 4 dny festivalu ( v předprodeji tuším za 500,- Kč), předpokládám, že z parkoviště mohu libovolně odjíždět a přijíždět a pořád budu mít rezervováno parkovací místo nebo se pletu a když už jednou zaparkuji, musím parkovat nepřetržitě ? Děkuji za odpověď a přeji hezky vybarvený festival!

ZH: Parkoviště, které je k dispozici, je nepřetržitě hlídáno. Při vjezdu dostanete zálohovanou kartu za 100 Kč a s ní můžete kdykoliv vjíždět a vyjíždět z areálu. Vaše místo můžeme uvolnit pouze v případě, když vrátíte kartu. Parkoviště máme k dispozici dvě - jedno pro lidi v kempu, kde funguje stejný princip, a jedno před areálem na Hlubině. Parkování jinde, je na vaše vlastní riziko :-) Děkujeme za přízeň! :-)

12.57 Hela: Zdravím… rok se s rokem sešel a mně zajímá, kde jste zase stihla všude pocestovat… a kde se vám nejvíce líbilo. Díky.

ZH: Pokud budu mluvit o pracovních cestách, to znamená veletrhy a festivaly, tak bych jmenovala zejména Womex v Dánsku, Expo v Austrálii, Anglie, Španělsko, Německo, Francie a kolegyně Pavla pro vás vybrala skvělé kapely i v Polsku a Holandsku.

13.00 Monika: Která z pozvaných hvězd vás stála nejvíce, případně koho jste museli nejdéle přemlouvat? ;-)) Děkuji.

ZH: Dva roky jsme jednali s managamentem Zaz, Antonym a Bobby Mc Ferrinem, tři roky jednám s Animal Collective a 4 s Robertem Plantem, který snad někdy zase přijede.

13.03 Ondra: Dobrý den, vím, že po odřeknutí Bjork jste se snažili oslovit i Radiohed. Usilujete o ně i v budoucnu a je to vůbec reálné, je na festival dostat?

ZH: Oslovili jsme hlavně samostatný projekt Thoma Yorka, zpěváka Radiohed. Tahle kapela je pro nás v současnosti nezaplatitelná, to by na Colours muselo začít chodit sto tisíc lidí.

13.06 Aleš: Jaká kapela je vaším zatím nesplněným přáním?

ZH: Pokud budu v reálných představách, ráda bych viděla na Colours Patti Smith a Sufjana Stevensona. 

13. 12 Ivo: Dobrý den, jak jde zatím prodej vstupenek v porovnání s minulými léty? Nebude nakonec nová, vyšší kapacita nevyužita? Mám trochu dojem, že lidí bude méně než třeba loni. Není to tak?

ZH: Už v tuto chvíli mohu říci, že v areálu bude minimálně třicet tisíc lidí, takže o dost víc, než loni. Nicméně kapacita areálu je opravdu velká, takže letos rádi zdůrazňujeme, že se dovnitř budete moci dostat i na poslední chvíli. Je dobře, že areál je velký, protože bude dostatek životního prostoru. Kdyby bylo v areálu méně lidé, než loni, tak asi spáchám kamikadze vzhledem ke kvalitě programu :-)

13. 15 Aleš: Zmínila jste 150 oslovených hidebníků místo Bjork, které známé kapely byly mezi nimi a proč nemohly do Ostravy přijet?

ZH: Seznam části oslovených kapel jsme uváděli na facebooku, ale vzhledem k tomu, že jsme je oslovovali šest týdnů před festivalem, bylo už téměř nemožné, se dostat do jejich programů. S náhradou dvou kapel místo jedné jsem já osobně velmi spokojena, protože se jedná o skvostné koncertní show.

Moc děkuji za všechny otázky a všechny vás zvu na festival si ho společně užít :-)

Autor: Redakce

26.6.2012
SDÍLEJ:
Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby 2017 v Orlové

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

Útočník Švábík je po kolapsu doma a řekl: Fotbal? Pravděpodobně už hrát nebudu

/ROZHOVOR/ Na fotbalovém hřišti ve svých pětadvaceti letech absolvoval nespočet bitev, tu největší ale útočník Jan Švábík svedl v předchozích týdnech mimo zelený pažit. A vyhrál!

Staronový trenér Petřkovic Smékal: Moje role byla přinést do týmu impuls

/ROZHOVOR/ Malé déjà vu prožívá v těchto dnech Filip Smékal. Fotbalový kouč, který v závěru minulého roku skončil s trénováním v Petřkovicích z rodinných důvodů, se po deseti měsících vrátil, aby Odru opět pozvedl a dostal zpět do horních pater MSFL. Jako před pěti lety, kdy začínal ještě v krajském přeboru. „Chci mančaft nastartovat,“ prohlásil Smékal.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Svá tajemství odhalil poslední pozůstatek opavského hradu – Müllerův dům. Objeveno bylo třeba také pravěké sídliště a pohřebiště v Loděnici.

Zase jen plichta. Baník nedokázal doma vyhrát ani popáté

/FOTOGALERIE/ Ani na pátý pokus doma nedokázali naplno bodovat. Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v 11. kole HET ligy s Olomoucí 1:1 a už deset zápasů čekají na výhru. Ostravané šli do vedení zásluhou Hrubého, Sigma vyrovnala díky střídajícímu Moulisovi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení