„Tímto vystoupením, na němž zazněl výběr z francouzského a italského operního repertoáru a nechyběly árie či dueta z děl Verdiho, Donizettiho, Gounoda, Boita i dalších známých skladatelů, začalo turné ostravských filharmoniků se špičkovými světovými pěvci,“ uvedla Jana Knižátková, tisková mluvčí Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Po našem hlavním městě se umělci s hostujícím dirigentem a ostravskými filharmoniky představí ještě v Berlíně, Baden-Badenu, Stuttgartu, Mnichově a Vídni.

Skvělý tenorista Rolando Villazón si už řadu let podmaňuje publikum na celém světě originální jevištní prezentací i báječným smyslem pro humor, díky nimž jsou jeho operní postavy neodolatelné. Je nositelem devíti cen ECHO Klassik a francouzského titulu Rytíř Řádu umění a literatury. Před několika lety zahájil také velmi úspěšnou dráhu operního režiséra, spisovatele a moderátora televizních pořadů v Německu, Francii a Británii.

Ildar Abdrazakov patří k nejvýznamnějším světovým pěvcům basistům. Od svého debutu v milánské La Scale v roce 2001 se ruský pěvec pevně usadil na všech prestižních světových scénách, včetně Metropolitní opery v New Yorku, Vídeňské státní opery či mnichovské Bavorské státní opery. Je rovněž aktivním koncertním pěvcem, představil se mimo jiné i na slavném londýnském festivalu BBC Proms či v newyorské Carnegie Hall.