Co takhle věnovat silný umělecký zážítek formou vstupenky na výjimečný festival, divadelní představení nebo koncert hudební legendy?

ZAJÍC V PYTLI? NE

„Musím říci, že jsem už investovala do vánočního dárku a koupila své neteři Olince vstupenku na letní festival Colours of Ostrava 2017 v létě příštího roku. Věřím, že jsem tím pádem nekoupila ,zajíce v pytli', neboť program, a tudíž ani žádný účinkující ještě zveřejněn nebyl. Ale jsem přesvědčena, že do Ostravy opět přijedou atraktivní umělci, neteř bude spokojena," sdělila Deníku paní Marta Krygelová z Krnova.

BOŽSKÁ EDITH

Podobně uvažuje Václav Kubánek z Ostravy. „Nepatřím k těm, kdo by chodili každý týden do divadla nebo na koncert vážné hudby. Ale své dlouholeté přítelkyni určitě jeden takový dárek věnuji. Už mám pro ni vstupenku na představení v ostravském Divadle Jiřího Myrona Edith a Marlene, a moc se těším na výkon paní Hanky Fialové v roli Edith Piaf, který je prý jedinečný, věřím, že potěšíte také ji," svěřil se Deníku Václav Kubánek.

DÁREK: MARTINÍK

„Samozřejmě že naši posluchači nám nesdělují, kterou vstupenku zakoupili v rámci předprodeje Janáčkovy filharmonie Ostrava formou vánočního dárku, ale vím, že mí známí se takto obdarovávají koncem roku. Dokonce znám i jméno pěveckého sólisty, na něhož si koupili vstupenky. Je potěšitelné, že je to Jan Martiník, úžasný pěvec, který se v rámci koncertů Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO) představí 1. března v Schubertově písňovém cyklu Zimní cesta v moravskoslezské metropoli," sdělila Jana Knižátková, tisková mluvčí JFO.

„Je to ode mě vzhledem k mému věku pošetilé, kupovat vstupenky do divadla několik měsíců dopředu, ale své manželce Evě tím vždy udělám radost. A v tomto případě Shakespeare nic nepokazí," uvedl s trochou nostalgie pan Luděk z Ostravy-Hrabůvky, který chystá své paní nadělit také jednu krásnou návštěvu divadelního představení.

A jak sám vzápětí přiznal, moc se do divadla těší. On i jeho manželka jsou velcí příznivci Thálie. 

ANKETA

Uvažujete, že koupíte svým blízkým vánoční dárek formou vstupenky na atraktivní festival, koncert či divadelní představení?

René Pravda, Ostrava:

Určitě to praktikuji už nějaký čas. Na letošní rok jsem koupil vstupenky na 3. prosince na Megakoncert Radia Čas, slyšel jsem, že tam budou všichni špičkoví zpěváci, včetně Karla Gotta, ale to zatím nevím přesně.

Jolanda Smetanová, Ostrava:

Zatím jsem o tomto dárku nikdy v minulosti neuvažovala, ale možná že letos to trochu napravím. Vím, že to mnozí moji známí tak praktikují.

Magdalena Zedníková, Ostrava:

Už mnohokrát jsem o tom uvažovala, ale ještě nikdy nezrealizovala, ale možná jste mě inspiroval na tyto Vánoce.

Renata Majovská, Ostrava:

Dělám to velmi často, kdy kupuji vstupenky do ostravských divadel. A myslím si, že obdarované to vždy zatím potěšilo.