Sdělovací prostředky mnoha zahraničních médií nazvaly toto představení senzací sezony či revolucí ruského baletu.

Tanečníkům Státního mužského baletu ze Sant Petěrburgu se podařilo zkrotit své baletní špičky a dokázat, že pohyb může odrážet také vyšší hodnoty.

Tedy ne pouze skvěle provedená Odetta, Pachita či Giselle, ale také kompozice s filozofickým obsahem, jako například Muž – jaký vlastně je, přispěly ke skvělému úspěchu mužského baletu, který nadchl publikum po celém světě.

„Jejich představení houfně navštěvují jak oddaní ctitelé baletního umění, tak lidé, kteří jsou jednoduše zvědavi na tuto vskutku ojedinělou podívanou. Po každém vystoupení, která již byla uvedena na celém světě, propukaly vždy vášnivé spory mezi přívrženci a protivníky souboru. Jedno je jisté – podívaná, při které muži tančí na špičkách, v utažených korzetech a mušelínových sukních, přivede do varu všechny a všude. Rozhodně se nejedná o běžné baletní představení. Přestože provedené klasickým způsobem, nepostrádá vystoupení komické ani poněkud kontroverzní prvky, to vše ovšem s použitím dokonalé baletní techniky, příznačné pro ruskou baletní školu,“ říká Vlasta Tichá za pořadatele českých vystoupení ruských tanečníků.

Soubor Michajlovského reprezentoval Rusko na mnoha mezinárodních festivalech, mimo jiné na festivalu Kodaň 96 pořádaném UNESCO, a také na mezinárodním festivalu Hvězdy světového baletu.

Jejich představení byla uvedena na nejproslulejších jevištích v Rusku i ve světě - v New Yorku, Tokiu, Kodani, Helsinkách, Jeruzalémě, Soulu, Kapském Městě.

V květnu tito výjimeční tanečníci přijedou také do České republiky s novým programem. V první části show bude uvedeno dílo Andreje Ivanova z USA s názvem Muž a…, (na snímku ukázka z představení), které je eklektickou kompilací rytmů a stylů od tanga po break, složených v dokonalé kompozici, v níž se mísí štěstí a láska, zloba i strach, sny i naděje.

Show nabitá výbušnou energií a takřka hmatatelnými emocemi vytváří v sále neopakovatelnou atmosféru.

Kostýmy pro vystoupení byly vytvořeny speciálně pro tanečníky souboru slavnou kostýmní návrhářkou Tatjanou Kudrujavcevovou, což je činí neméně fascinující než představení samo.

Druhá část vystoupení je tvořena velkolepou sestavou klasických úprav nejslavnějších světových baletních choreografií.

I název napovídá mnoho: Všechna ta mistrovská díla…

Soubor v rámci svého českého turné vystoupí 11. května ve Východočeském divadle Pardubice, 12. května v Domě kultury města Ostravy, odtud ještě poputuje do Brna, Plzně a 16. května zakončí své turné v České republice v pražském Kongresovém centru.

Vstupenky jsou již v prodeji v pokladnách, v cestovních kancelářích Čedok a Sunny Days a v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticket Art a Ticketstream.