"Původní muzikál se svými 1166 reprízami otřásl Broadwayí a získal osm cen Tony. Za nejlepší muzikál, za hudbu a text, za herecké výkony, za kostýmy, scénografii, choreografii a režii," řekla pracovnice Moravskoslezského divadla Klára Špičková. Dodala, že českým divákům Cabaret vstoupil do povědomí především filmovým zpracováním s oscarovou Lizou Minnelliovou a Michaelem Yorkem v hlavních rolích. "Několik písní z muzikálu se stalo celosvětovými hity," doplnila.

Příběh zpěvačky Sally a mladého amerického spisovatele, který přijíždí do Berlína v domnění, že zde konečně nalezne téma pro svůj román, se odehrává v roce 1931, tedy na pokraji 2. světové války.

Hra Cabaret vychází z autobiografických zážitků angloamerického spisovatele Christophera Isherwooda. "Zdramatizovaná síla jeho výpovědi už přes půl století fascinuje diváky a vyzývá herce a režiséry po celém světě," uvedla Špičková.

V Divadle Jiřího Myrona se režijního nastudování muzikálu ujal Peter Gábor, který má za sebou muzikály Šakalí léta a Balada pro banditu. Hudební režii měl na starost Jiří Šimáček. Hudební aranžmá vytvořil Karel Cón a choreografii Jaroslav Moravčík.

Na jevišti diváci uvidí Renátu Klemensovou nebo Kateřinu Vainarovou, Roberta Urbana, Jiřího Sedláčka, Annu Cónovou, Vladimíra Čapku, Františka Strnada a další. Mezi tanečníky se představí i šéf baletu Národního divadla moravskoslezského Igor Vejsada.

První premiéra začíná v sobotu 23. června v 19.00 hodin. Druhá v neděli o dvě hodiny dříve.