Podle ředitele divadla Jiřího Nekvasila je to nejvyšší počet v porevoluční historii.

Další dobrá zpráva je, že se divadlu podařilo zvýšit míru soběstačnosti, která za uplynulý rok 2014 přesáhla 20 procent. Mezi ostatními divadly v České republice je tato míra nadstandardní.

„Myslím si, že se divadlo proměnilo. Troufám si říct, že k lepšímu, v těch ekonomických parametrech, protože nám roste návštěvnost, absolutní počet diváků i tržby. Zároveň si myslím, že roste i umělecká úroveň všech souborů. Velmi si cením proměny, ke které dospěl dříve soubor operety, nyní opereta/muzikál," uvedl ředitel Nekvasil s připomenutím, že před několika dny členové souboru Hana Fialová a hostující Tomáš Savka získali Ceny Thálie za rok 2014.

„Svědčí to o tom, že je to dnes soubor, který patří v daném žánru ke špičce, a doufám, že se tam dlouho udrží. Má 95procentní návštěvnost. Publikum se proměnilo, to staré neodešlo, ale naopak se rozšířilo generačně směrem k střední a mladší generaci. Průměrná návštěvnost na představení každoročně vzrůstá a loni dosáhla 81 procent," řekl dále Jiří Nekvasil s tím, že Národní divadlo moravskoslezské loni nabídlo 476 představení.